اخبار

جمع بندی وزیر بهداشت از سفر استانی سه روزه به استان کرمانشاه

جمع بندی وزیر بهداشت از سفر استانی سه روزه به استان کرمانشاه
برخی از شهرهای استان کرمانشاه نیاز به بیمارستان دارد/ کمبودهای استان نیاز به توجه ویژه دارد و در رفع آنان باید تلاش کرد/ مردم صبور باشند/ از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد مجوز برای جذب نیروی انسانی ضروری است/ضرورت صدور مجوز جذب نیروی پرستاری در برخی از استان های کشور /با رفع کمبود پرستار علاوه بر آرامش آنان ، مردم نیز احترام بیشتری خواهند شد

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد باید کمبود نیروی انسانی برطرف شود و سازمان امور استخدامی نسبت به مجوز اقدام کند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در پایان سفر سه روز خود به استان کرمانشاه ضمن پربار بودن این سفر گفت: این سفر فرصت مغتنمی بود که در خدمت مسئولان و مردم استان باشم و در کنار آنان پروژه هایی را به بهره برداری برسانیم.

وزیر بهداشت با ابراز خشنودی از محبت مردم این استان نسبت به خدمتگزاران خود، گفت: درخواست های مردم را نیز از نزدیک شنیدم و در حد مقدورات اقدام خواهم کرد.

دکتر هاشمی با بیان این که در این استان بعضی از مراکز نیاز به توجه فوری دارند، گفت: کمبود بیمارستان در برخی از شهرهای استان وجود دارد که حتما اقدام می کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه به پروژه های در دست اقدام اشاره کرد و گفت:  این پروژه ها نیاز به تزریق منابع جدید، خرید تجهیزات و نوسازی تاسیساتی دارند که انشالله بزودی انجام خواهد شد.

دکتر هاشمی از کمبود نیروی انسانی در سطح کشور خبر داد و گفت: بارها گفته ام از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد لذا باید نسبت به جذب نیرو اقدام شود و امیدوارم که سازمان امور استخدامی کشور مجوزهای لازم را برای استخدام نیروی انسانی در استان های نیازمند صادر کند .

وی در ادامه افزود: در این راستا نیز باید افراد قراردادی یا تبصره ای نیز تغییر وضعیت پیدا کنند.

وزیر بهداشت گفت: از آنجایی که فشار کاری پرستاران زیاد است و شیفت های طولانی دارند بنابر این نیاز بیشتری به تامین نیروی پرستاری جدید داریم و امیدوارم که مجوزهای لازم داده شود تا هم پرستاران در آرامش باشند و هم مردم احترام بیشتری شوند.

دکتر هاشمی در ادامه با بیان این مطلب که شرایط استان از جهت انگیزه و مدیریت عالی است، افزود: البته مشکلی نیز با عنوان عقب ماندگی وجود دارد که گویا ناشی از یک توقف ده ساله بوده است اگرچه مسئولان تلاش خود را کرده اند ولی باید پذیرفت که کمبودها خودنمایی می کند و نیاز به صبوری مردم و امیدواری به آینده دارد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: انشاء لله مسئولان بتوانند با همت و کار جهادی نیازها را برطرف سارند و امیدوار به الطاف الهی باشند.

 

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۴۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید