اخبار

تغذیه و افسردگی

تغذیه و افسردگی

 

مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی در خصوص تغذیه وافسردگی گفت افسردگی یکی از شایع ترین مشکلات بهداشت روان است و عوامل تغذیه ای نقش مهمی در پیشگیری و کنترل آن دارند . از طرفی نیز کسانی که دچار افسردگی هستند غالبا تغذیه نامناسبی دارند بنابر این از این جهت در معرض خطر می باشند .

نیلوفر حیدری کمبود برخی از مواد مغذی  مانند اسید فولیک ، ویتامین    B12   ، ویتامین  B6 ، ویتامین C  ، آهن ، اسیدهای چرب امگا3 واسید آمینه  ضروری تریپتوفان در رژیم غذایی فرد را از جمله عوامل مهم تشدید کننده افسردگی دانست و گفت : پیروی از هرم غذایی با تاکید بر مصرف بیشتر سبزیها  مانند قارچ ، اسفناج ، کلم بروکلی ، ، میوه ها به ویژه مرکبات ،  مغزها دانه های گیاهی مانند گردو و  بادام  ،  حبوبات ، روغن زیتون ، ماهی و لبنیات ، الگوی غذایی مناسب تری برای پیشگیری و درمان افسردگی می باشند.

وی با اشاره به اینکه افراد چاق به علل مختلف بیشتر به افسردگی مبتلا می شوند و از سوی دیگر نیز افسردگی می تواند فرد را مستعد چاقی کند. اظهار داشت : بنابر این افراد افسرده باید مراقب چاقی باشند و افراد چاق را تشویق به داشتن فعالیت بدنی و کاهش مصرف مواد پرکالری نمود .  

حیدری در پایان اضافه کرد: مصرف  قهوه و نوشابه های گازدار ، می تواند سیستم عصبی را تحریک کند و مانع استراحت خوب شبانه شود بنابراین توصیه می شود مصرف این مواد غذایی نیز  محدود شود.

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۲۳:۳۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید