اخبار

شناگران برای حفظ سلامت خود نکات بهداشتی را رعایت کنند

شناگران برای حفظ سلامت خود نکات بهداشتی را رعایت کنند
کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه استخرهای زنانه چرب هستند، گفت: متاسفانه بسیاری خانم‌ها با آرایش به استخر می‌روند و این امر موجب شده که آب این استخرها چرب باشد.
بهمن خدادادیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به شروع فصل گرما و افزایش مراجعات به استخر، گفت: در همین راستا نظارت‌ بر استخرها در این فصل از سال افزایش می یابد.
وی با اشاره به وجود 23 استخر در کرمانشاه، گفت: این استخرها بصورت هفتگی مورد بازدید قرار گرفته و از نظر بار میکروبی و شیمیایی و میزان کلر و دما و رطوبت مورد سنجش قرار می گیرند.
این کارشناس بهداشت افزود: ماهانه از استخرها نمونه برداری میکروبی صورت گرفته و هر شش ماه یکبار نیز نمونه برداری شیمیایی به لحاظ سنجش وجود برخی فلزات سنگین و نیتریت و نیترات انجام می شود.
خدادادیان تصریح کرد: در کنار اقدامات و نظارت کارشناسان بهداشت، مسئولین استخرها نیز باید برخی نکات بهداشتی را رعایت کنند.
وی افزود: مسئولین استخر باید از ورود افراد با جوش و دمل روی پوست  و نیز افرادی که بیماری پوستی دارند به استخر جلوگیری کنند.
این کارشناس بهداشت افزود: همچنین مسئولین استخر باید به نظافت مداوم کمدها، رختکن، سرویس های بهداشتی و نیز محیط استخر اهتمام داشته باشند.
خدادادیان با بیان اینکه میزان کلر آب بسته به بار جمعیتی کم یا زیاد می‌شود،گفت: مسئولین استخر مجاز به استفاده از کلر به میزان 0.6ppm  هستند و مواقعی که بار جمعیتی استخر زیاد است می‌توان این مقدار را تا 1ppm  هم افزایش داد.
این کارشناس بهداشت با اشاره به پلمب دو استخر در سال گذشته، گفت: یکی از این استخرها به دلیل حضور جمعیت بیش از حد ظرفیت استخر پلمب شد.
وی افزود: در استخر دیگر نیز به جای پودر کلر از گاز کلر استفاده شده بود که یک نوع بمب شیمیایی محسوب می شود که به شدت خطرناک است.
خدادادیان با بیان اینکه هم اکنون وضعیت بهداشتی 23 استخر کرمانشاه قابل قبول است، گفت: شناگرها نیز باید جهت حفظ سلامت خود برخی نکات بهداشتی را رعایت کنند.
وی بر دوش گرفتن قبل و بعد استخر تاکید کرد و  افزود: متاسفانه بسیار خانم ها با آرایش به استخر می روند و این امر موجب شده در آب استخر بانوان میزان چربی بالا باشد.
کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان کرمانشاه هشدار داد، افراد از ریختن آب دهان و بینی در آب خودداری کرده و پیش از ورود به استخر حتما از سرویس بهداشتی استفاده کنند.
وی همچنین از افرادی که دچار بیماری پوستی و یا بر روی بدن خود جوش یا دمل دارند خواست تا از رفتن به استخر خودداری کنند.
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید