اخبار

خریداری 2 دستگاه حیاتی برای بخش درمان کرمانشاه

خریداری 2 دستگاه حیاتی برای بخش درمان کرمانشاه
مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از خریداری دو دستگاه "آنژیوگرافی بای پلین" و "MRI سه تسلا" با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان خبر داد.
تورج شیرزادیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به عنوان دومین یا سومین دانشگاه کشور، دو دستگاه آنژیوگرافی بای پلین و MRI سه تسلا را خریداری کرده و ظرف دو تا سه ماه آینده کار نصب آنها انجام می‌شود.
وی افزود: دستگاه آنژیوگرافی بای پلین در زمینه کارهای تخصصی مداخله‌ای عروق محیطی بدن و عروق قلبی به کار برده می‌شود.
شیرزادیان تصریح کرد: بارزترین کاربرد این دستگاه در راه اندازی مرکز سکته است که در این مرکز بصورت ویژه روی بحث تشخیصی گرفتگی عروق و سایر مسائل مرتبط با سکته به صورت تخصصی کار می‌شود.
وی با بیان اینکه تعداد این دستگاه در کشور انگشت شمار است، گفت: کرمانشاه به عنوان دومین یا سومین دانشگاه علوم پزشکی کشور این دستگاه را خریداری کرده است.
شیرزادیان از برنامه‌ریزی نصب این دستگاه در بیمارستان امام رضا(ع) خبر داد و اظهار کرد: مقدمات آماده سازی فضای مورد استفاده دستگاه در حال انجام است تا به محض ورود دستگاه کار نصب آن انجام شود.
مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: دستگاه دوم خریداری شده MRI می باشد که ویژگی این دستگاه ظرفیت بالای آن است.
این مسئول با اشاره به وجود هفت دستگاه MRI در سطح استان، گفت: توان این دستگاه‌ها با واحد "تسلا" سنجیده می‌شود و حداکثر ظرفیت MRI موجود در استان 1.5 تسلا است که دستگاه جدید خریداری شده سه تسلا می‌باشد.
وی افزود: جدا از ظرفیت بالای دستگاه، کیفیت تشخیص بالا و نیز استفاده آن برای گروه‌های آموزشی از مزیت‌های دیگر این دستگاه است.
شیرزادیان تصریح کرد: این دستگاه نیز در بیمارستان امام رضا(ع) نصب می‌شود و مقدمات نصب آن نیز در حال انجام است و ظرف دو تا سه ماه آینده کار نصب آن انجام می‌شود.
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۳۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید