اخبار

۴۰۰۰ هزار قلیان در کرمانشاه ضبط شد

۴۰۰۰ هزار قلیان در کرمانشاه ضبط شد

مسئول برنامه دخانیات معاونت بهداشت استان کرمانشاه گفت: ۹۶ واحد متخلف عرضه قلیان با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری، معاونت بهداشتی و با اخذ مجوز از دادستانی در کرمانشاه پلمپ و ۴ هزار قلیان نیز ضبط شد.

 مژگان رستمی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به آغاز هفته بدون دخانیات، اظهار داشت: در چند ماه گذشته 96 واحد متخلف عرضه قلیان با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری، معاونت بهداشت و با اخذ مجوز از دادستانی در کرمانشاه پلمپ شد.

 مسئول برنامه دخانیات معاونت بهداشت استان کرمانشاه از برگزاری هفته ملی بدون دخانیات از دهم تا شانزدهم تیر ماه در کشور خبر داد و گفت: هر سال 10 خرداد این مراسم در کشور برگزار می‌شد که امسال به‌علت مصادف شدن با ماه رمضان این مراسم به صورت ملی از 10 تیر ماه آغاز می‌شود.

 رستمی‌فر با اشاره به شعار ملی این هفته با عنوان « دخانیات تهدیدی برای توسعه و سلامت»، بیان کرد: همزمان با سراسر کشور برنامه‌های متعددی در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 وی از همکاری معاونت بهداشتی با شهرداری کرمانشاه در برگزاری مراسم و نصب بنر و پوستر در سطح شهر خبر داد و افزود: با همکاری شهرداری در 8 نقطه از سطح شهر پوسترها و بنر های تبلیغاتی و آموزشی در این رابطه نصب می‌شود.

 مسئول برنامه دخانیات معاونت بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به راه‌اندازی کلینیک مشاوره ترک اعتیاد در شهر کرمانشاه و تمامی شهرستانهای استان، گفت: خدمات این کلینیک‌ها به طور کامل رایگان بوده و کارشناس و پزشک که کارگاه آموزشی در این رابطه را گذرانده‌اند به مراجعان خدمت‌رسانی می‌کنند.

 رستمی‌فر از انجام آزمایشات و تستهای اولیه مراجعان به این مراکز خبر داد و افزود: در مرحله اول با انجام یک تست ساده میزان نیکوتین و درجه وابستگی فرد به نیکوتین سنجیده می‌شود.

 وی با بیان اینکه با توجه به میزان وابستگی فرد به نیکوتین اقدامات و مشاوره‌های بعدی به وی داده خواهد شد، عنوان کرد: با توجه به میزان نیکوتین موجود در بدن فرد، با انجام مشاوره مواد جایگزین دیگری به وی ارائه می‌شود.

 مسئول برنامه دخانیات معاونت بهداشت استان کرمانشاه از برگزاری جلسات هفتگی و گروهی در این کلینیک‌ها برای افراد مراجعه کننده خبر داد و گفت: این افراد بعد از مراجعه پس از 3 ماه وضعیت آنها توسط پزشک پیگیری می‌شود و در صورت نیاز به مشاوره و کمک بیشتر این اقدامات در ماههای بعدی نیز تکرار خواهد شد.

 رستمی‌فر از کاهش سن مصرف دخانیات در کشور خبر داد و بیان کرد: ضرورت آموزش مضرات و زیانهای استفاده از سیگار و قلیان نیاز به عزم همگانی و فرهنگ‌سازی گسترده در این زمینه دارد.

 وی با اشاره به اینکه سالیانه 6 میلیون نفر در جهان به خاطر استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهند، گفت: 600 هزار نفر نیز به علت اینکه در معرض دود سیگار هستند جان خود را از دست می‌دهند.مسئول برنامه دخانیات معاونت بهداشت استان کرمانشاه از پلمپ 96 واحد متخلف عرضه قلیان از زمستان گذشته تا فروردین امسال خبر داد و اظهار کرد: در این مدت 4 هزار قلیان نیز کشف و ضبط شد.

۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید