اخبار

اجرا و پیگیری بیش از 400 پروژه بهداشتی ، درمانی و آموزشی در استان توسط دانشگاه

اجرا و پیگیری بیش از 400 پروژه بهداشتی ، درمانی و آموزشی در استان توسط دانشگاه

دکتر حسین کریم رئیس دانشگاه در نشست پایش بیمارستان امام خمینی (ره) که در روز پنجشنبه پانزدهم تیر ماه با حضور معاونین و مسئولین دانشگاه در این مرکز برگزار شد ضمن تشکر از تمامی تلاش گران در اقدام جهادی سفر جراحان پلاستیک مناطق محروم ، گفت: در این سفر برای دانشگاه و استان افتخاری رقم زده شد و یک نام نیک برای کرمانشاه به جای ماند. 

رئیس دانشگاه  در این نشست سلامت ، رفاه و حفظ جان مردم را بالاترین اولویت و بسیار حائز اهمیت دانست و گفت:امسال برای ما بحث پروژه های بیمارستانی بسیار حائز اهمیت است و با اجرا و پیگیری تک به تک و روزانه بالغ بر ۴۰۰ پروژه در دانشگاه،امید داریم رفاه حال مردم به حد مطلوب برسد .

دکتر کریم در ادامه بر مدنظر قرار دادن اصلاح روند های بیمارستانی در جهت رفاه و ایمنی هرچه بهتر و مطلوب تر بیماران تأکید کرد و  ضمن بیان ضرورت راه اندازی طب اورژانس در بیمارستان امام خمینی (ره) با توجه به بخش های تخصصی و شلوغی اورژانس آن ، این مرکز را به دلیل گستردگی فعالیت ها ، موقعیت جغرافیایی و مراجعینی که عمدتاً از مناطق محروم هستند از جمله مراکز استراتژیک ، ارزشمند و حائز اهمیتی که ارائه خدمات در آن بسیار مهم است دانست .

وی در ادامه افزود: می بایستی بهترین خدمات به مردم ارائه گردد که در این راه طرح تحول سلامت فرصتی برای دگرگونی شرایط در بیمارستانهای استان ایجاد کرده و اقدامات بزرگی صورت گرفته است اما هنوز جای کار بسیار داریم و به حد مطلوب نرسیده ایم ضمن اینکه ما در مسیر پرشتاب و خوبی برای بهبود اوضاع گام برمیداریم ؛ و امیدواریم بتوانیم عقب ماندگی های سنگینی که در دانشگاه وجود داشت را رفع کنیم .

دکتر کریم با بیان اینکه سال ۹۵ نقطه عطفی در دانشگاه بود و تغییرات و اتفاقات بسیار مهم، بزرگ و خوبی در زمینه های مختلف در دانشگاه به وقوع پیوست گفت: در طول یک سال و نیم گذشته هشت رشته تخصصی ، هفت رشته PhD و بیش از ۱۵ رشته کارشناسی ارشد راه اندازی شده و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.  

 رئیس دانشگاه  با اشاره به اینکه مدیریت بدون بهره وری معنا ندارد و تنها نوعی بی نظمی است یکی از برنامه های اصول اولیه مدیریت را بحث بهره وری دانست و اظهار داشت:بهره وری نه فقط صرفاً به معنای صرفه جویی بلکه به معنای ارتقای کیفیت در زمینه های مختلف و ذخیره منابع مد نظر است و در سطح کشور و وزارت بهداشت ، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در بحث بهره وری الگو و پیشگام است.
وی یکی از افتخارات هر مدیری را در طول دوران خدمتش  ایجاد فضایی سالم ، اخلاقی ، قانونی و بدون فساد دانست و  با بیان اینکه بحث اخلاق حرفه ای باید در اولویت کار قرار بگیرید و اهمیت فراوانی دارد گفت: دانشگاه محل فرهنگ است ؛ و یکی از مهمترین رسالت های آن امور فرهنگی است و باید در راستای اخلاق ، دین و اعتقادات؛ اقدامات فرهنگی انجام گیرد .

۱۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید