اخبار

هشتمین مجمع خیرین سلامت استان کرمانشاه در شهرستان جوانرود تشکیل شد

هشتمین مجمع خیرین سلامت استان کرمانشاه در شهرستان جوانرود تشکیل شد
در جلسه ای با حضور  فرماندار جوانرود ، ماموستا ملا احمد فخری  امام جمعه  ، مدیر عامل مجمع خیرین استان  ، سرپرست شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان ، کارشناس امور خیرین معاونت اجتماعی دانشگاه و جمعی از خیرین و معتمدین شهرستان جوانرود در محل سالن  اجتماعات  فرمانداری این شهرستان برگزار گردید ، مجمع خیرین شهرستان جوانرود رسماً فعالیت خود را آغاز نمود. 
سرپرست شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان جوانرود در این جلسه ، پس از اشاره  به تحولات بزرگی که در نظام سلامت کشور متعاقب تشکیل دولت تدبیروامید  بوجود آمده  گفت :  با اجرای طرح نظام سلامت در شهرستان جوانرود ، در مجموع  مبلغ  86 میلیارد و 200 میلیون ریال  صرف پروژه ها و تجهیزات بهداشتی و درمانی شده است .
 وی  با ارایه ی گزارش کاملی از اقدامات صورت پذیرفته در قالب طرح تحول سلامت ، به عمده ترین مشکلات و کمبودهای حوزه ی سلامت در این شهرستان اشاره کرد و افزود : با توجه به تامین ردیف های اعتباری پروژه های عمرانی از سوی دانشگاه ، مهم ترین چالش در شهرستان جوانرود ، تامین زمین مورد نیاز جهت ساخت پروژه های عمرانی می باشد و در این راستا نیازمند ورود خیرین و مشارکت آحاد مردم هستیم .
در ادامه فرماندار شهرستان جوانرودطرح تحول نظام سلامت را از افتخارات دولت تدبیر و امید برشمرد  و گفت : درقالب طرح تحول 85 میلیارد ریال دربخش ساخت پروژه های سلامت وخرید تجهیزات هزینه شده و رضایت مندی مردم  از این طرح بسیار ملموس می باشد .
وی با بیان وجود برخی از خلاء ها  در زمینه ی  بهداشت ودرمان و با اشاره به وجود خیرین شاخصی چون مرحوم محمد علی بگ امینی ، اهداء کننده ی زمین بیمارستان جوانرود ، مشارکت جویی از مردم به ویژه خیرین را امری الزامی دانسته و گفت : فرهنگ ایثار و نوع دوستی در منطقه ی اورامانات و به ویژه در شهرستان جوانرود ، فرهنگی  نهادینه شده است و این به عهده ی  مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی است که با تکیه بر این فرهنگ دیر پا ، از مردم در اجرای طرح های نوع دوستانه یاری بگیرند.
امام جمعه شهرستان جوانرود نیز با اشاره به روایات واحادیث متعدد ، برلزوم مشارکت مردم در امورخیر و به ویژه سلامت ،که یکی از نعمت های الهی است ، تاکیدکرد و با اشاره به خدمات نظام اسلامی و دولت  گفت : امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی  و دولت  تدبیر و امید شاهد ارایه خدمات شایسته ای در بخش های مختلف بهداشتی ودرمانی ، آموزشی وزیربنایی در دورترین نقاط  به مردم  هستیم که  باید قدر این نظام را بدانیم و به آن افتخارکنیم .
 مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان نیز،  با بیان این موضوع که مجمع خیرین سلامت  یک  نهاد غیرسیاسی ، غیر دولتی و غیر انتفاعی بوده ، حضور و مشارکت خیرین را درعرصه سلامت  امری ضروری برشمرد و یکی از مهم ترین اهداف مجمع خیرین سلامت را ارایه ی خدمات و سرمایه گذاری درمناطق محروم دانست .
وی هم چنین با اظهار خرسندی از تشکیل هشتمین مجمع  سلامت در شهرستان جوانرود ابراز امیدواری نمود با وجود سیطره ی غنی فرهنگ  خیر و وقف در میان شهروندان جوانرود ی از این پس شاهد اقدامات خیرخواهانه ی بیشتری در بین مردم منطقه اورامانات و 
مشارکت گسترده آحاد مردم در رفع مشکلات حوزه ی سلامت باشیم.
درادامه ی جلسه سکوتی کارشناس امورخیرین معاونت اجتماعی دانشگاه به جهت تشکیل مجمع خیرین سلامت در این شهرستان ، رسالت و هدف معاونت اجتماعی دانشگاه را به کارگیری تمامی ظرفیت ها و توان بالقوه ی اجتماعی و جلب انواع مشارکت فکری ، مادی و معنوی آحاد  آن  درجهت مدیریت سلامت جامعه عنوان نمود.
وی خاطر نشان کرد که دربهترین حالت سیستم های مدیریتی سلامت کشورها  قادر خواهند بود 15  تا  25 درصد اهداف نظام سلامت را تامین کنند و برای تحقق  75 درصد باقی مانده نیازمند به جلب انواع مشارکت عمومی و حمایت های همه جانبه ی مردم هستیم چرا که  اصل "  کار بامردم برای مردم "  عمده ترین مبنای موفقیت در اجرای طرح های عمومی بوده  و  ارتقاء سلامت  مردم نیز ،  جزء  با تکیه و بهره گیری ازتوان مردمی  امکان  پذیر نیست.  
درپایان این جلسه با رای خیرین حاضر درجلسه ، آقایان محمد هادی قاضی زاده و حبیب الله کامرانی به عنوان رییس و نایب رییس هیات مدیره  مجمع خیرین شهرستان جوانرود انتخاب شدند.
۱۸ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید