اخبار

جلسه هم‌اندیشی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت امور اجتماعی دانشگاه و بانک‌های عامل برگزارشد

جلسه هم‌اندیشی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت امور اجتماعی دانشگاه و بانک‌های عامل برگزارشد

دکتر الماسی معاون اجتماعی دانشگاه گفت: بدیهی است هنگامی که  موضوع سلامت به عنوان مساله و مسوولیتی اجتماعی به رسمیت شناخته شود، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری نیز در جهت تأمین، ارتقاء و ارایه خدمات حمایتی از آن،  دارای مسوولیت هستند امری که نمود و بروز مسوولیت‌شناسانه آن را در انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای همکاری برخی از بانک‌ها و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توان مشاهده کرد.

در جلسه‌ای که روز دوشنبه  نوزدهم تیرماه به دعوت مدیریت مشارکت‌های مردمی و امور خیرین معاونت اجتماعی دانشگاه ، از نمایندگان بانک‌های عامل و مؤسسات مالی و اعتباری سطح استان، در محل این معاونت و به هدف تعامل، هم‌اندیشی و جلب مشارکت آنان در پروژه‌ها و طرح‌های سلامت محور تشکیل شد دکتر الماسی رسالت عمده معاونت اجتماعی را به‌کارگیری و هدایت تمامی ظرفیت‌ها و امکانات بالقوه و بالفعل جامعه در رسیدن به اهداف نظام سلامت دانست.

پروفسور الماسی تشکیل معاونت اجتماعی در برخی از دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی کشور را ناشی از سیطره نگاه و رویکرد کلان اجتماعی به موضوع تأمین سلامت دانست، رویکردی که در ابتدایی‌ترین مفروض شناخت شناسانه خود، سلامت را پدیده‌ای جمعی و حاصل فعالیت و اقدام و مسوولیت‌شناسی گروهی دانسته و  ایجاد و پایداری آن را به ایجاد فرهنگ مشارکت‌پذیری و مشارکت‌جویی همگانی و همراهی و همکاری  تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای رسمی و غیررسمی، دولتی و غیردولتی و تک‌تک آحاد جامعه گره می‌زند.

وی عنوان کرد: که دولت‌ها در بهترین حالت کارکردی خود تامین‌کننده ۱۵ الی ۲۵ درصد سلامت جامعه در کلیت خود هستند و باقی مانده مغفول مانده آن تنها با استمداد و جلب مساعدت و مشارکت‌جویی از آحاد جامعه و ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی حاصل می‌شود.

در ادامه معاون اجتماعی دانشگاه در بیان هدف از برگزاری جلسه مشترک ابراز کرد: جلب مشارکت و همکاری شما عزیزان و تعامل و هم‌اندیشی با شما به ویژه در ارایه راهکارهای خلاقانه در پی‌ریزی همکاری فی‌مابین در چارچوب قوانین و مقررات و در نهایت انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری مورد نیاز از اهداف اصلی این نشست است.

الماسی همچنین به آمادگی معاونت تحت مدیریت خود به هم‌افزایی با بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در حوزه مسایل اجتماعی سلامت محور به ویژه حوزه اقدامات خیرین سلامت اشاره کرد و از بانک‌ها خواست که این گروه را مورد حمایت همه‌جانبه خود قرار دهند.

در ادامه جلسه نمایندگان بانک‌ها و موسسات مالی شرکت‌کننده ضمن معرفی خود به تشریح اقدامات و فعالیت‌های موسسات خود در حوزه‌های مرتبط به امر سلامت پرداختند. آنان همچنین با بیان انواع مساعدت‌های قانونی ممکن موجود چون: کمک‌های بلاعوض، بنگاه‌های اقتصادی، اقسام تسهیلات و وجوه تکلیفی و… آمادگی خود را برای ارایه اقدامات حمایتی ابراز کردند.

در پایان جلسه مقرر شد تفاهم‌نامه وزارت بهداشت و یکی از بانک‌ها به عنوان پیش‌نویس پیشنهادی از سوی معاونت اجتماعی دانشگاه در اختیار حاضران قرار گرفته و از سوی نمایندگان حاضر به سمع و نظر مدیران‌عامل مربوطه رسانیده شود و پس از انجام بررسی‌های کارشناسانه و طرح و جرح و تعدیل و تغییر در صورت نیاز و اعمال پیشنهادات و نقطه نظرات تایید شده، مجددا به معاونت اجتماعی دانشگاه عودت شود تا به عنوان زمینه مورد وفاق طرفین در تهیه و تنظیم تفاهم‌نامه‌های مورد نیاز استفاده شود

۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید