اخبار

قصرشیرین مرکز "توریسم درمانی" غرب کشور می‌شود

قصرشیرین مرکز "توریسم درمانی" غرب کشور می‌شود
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قصرشیرین اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته و افزایش فضا و تجهیزات درمانی شهرستان،بیمارستان قصرشیرین تا پایان سال به عنوان مرکز توریسم درمانی غرب کشور معرفی می‌شود. 
دکتر خسرو کریمی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه طرح تحول سلامت تحول مثبتی در شهرستان قصرشیرین ایجاد کرده، گفت: تا پیش از اجرای این طرح، شهرستان با مشکلات عدیده‌ای در حوزه بهداشت و درمان مواجه بود که خوشبختانه این مشکلات با اجرای طرح تحول سلامت تا حد زیادی مرتفع شده است.
وی عنوان کرد: تا پیش از اجرای طرح تحول سلامت ضریب اشغال تخت در بیمارستان شهرستان منفی بود، زیرا متخصصی وجود نداشت که بیماری بخواهد بستری شود.
کریمی افزود: با اجرای طرح تحول سلامت در رشته‌های جراحی، داخلی، زنان و زایمان، بیهوشی، عفونی، قلب و عروق و مغز و اعصاب متخصص وارد شهرستان شد و با فعال شدن بخش‌ها هم اکنون ضریب اشغال تخت به 37 درصد رسیده است.
این مسئول یکی از بزرگترین پروژه‌های طرح تحول سلامت در شهرستان را برنامه توریسم درمانی عنوان کرد و افزود: شهرستان قصرشیرین نزدیکترین فاصله را به کشور عراق دارد و در همین راستا بیمارستان شهرستان به عنوان مرکز توریسم درمانی غرب کشور در نظر گرفته شده است.
وی افزود: کارهای لازم در این زمینه صورت گرفته و اعتبار بخشی بیمارستان به حدی رسیده که بتوانیم مهیای تبدیل شدن بیمارستان شهرستان به مرکز توریسم درمانی غرب کشور شویم.
کریمی تصریح کرد: با انجام اقدامات لازم در این زمینه تا پایان سال جاری با ایجاد فضای فیزیکی و فراهم کردن تجهیزات مناسب بیمارستان قصرشیرین به عنوان مرکز توریسم درمانی غرب کشور معرفی خواهد شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمانی شهرستان قصرشیرین از راه‌اندازی مرکز غربالگری سرطان در این شهرستان تا پایان سال خبر داد و اظهار کرد: محل این مرکز در بیمارستان قصرشیرین مشخص شده و تامین اعتبار لازم در این زمینه صورت گرفته است.
وی افزود: دستگاه‌های ماموگرافی، رادیولوژی و سونوگرافی و سایر دستگاه‌های مربوطه تشخیص سرطان از سوی وزارت بهداشت آماده تحویل به استان و نهایتا شهرستان است و این مرکز تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.
کریمی همچنین با اشاره به وجود هفت خانه بهداشت در سطح شهرستان قصرشیرین، گفت: در راستای اجرای طرح تحول سلامت با صرف اعتبار دو میلیارد تومان تمامی خانه‌های بهداشت شهرستان بهسازی، تعمیر و تجهیز شده‌‎اند.
وی با بیان اینکه این شهرستان قطب بیماری "سالک" به شمار می‌رفت، گفت: خوشبختانه با همکاری خوب دستگاه‎های مربوطه از جمله فرمانداری و شهرداری قصرشیرین از طریق سمپاشی، جمع آوری نخاله‌های ساختمانی و سایر اقدامات توانستیم سالک را تا حد زیادی در شهرستان ریشه کن کنیم.
این مسئول با بیان اینکه سالانه حدود 20 مورد بیماری سالک در شهرستان گزارش می‌شد، گفت: با اقدامات انجام شده تعداد موارد ثبت شده این بیماری در سال جاری تاکنون یک مورد بوده است.
کریمی از تشکیل پرونده سلامت الکترونیک برای تمامی جمعیت شهرستان قصرشیرین خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه 100 درصد جمعیت شهرستان قصرشیرین تحت پوشش پرونده سلامت الکترونیک هستند که این امر نقش موثری در بهبود خدمات رسانی بخش درمان شهرستان دارد.
وی به بعد مسافتی شهرستان مرزی قصرشیرین با مرکز استان اشاره کرد و افزود: در همین راستا از نیمه دوم سال 1393 پد بالگرد در شهرستان ایجاد شده و هم اکنون اورژانس هوایی در شهرستان فعال است.
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید