اخبار

خوابگاه‌های "پیر" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه جان دوباره می‌گیرند

خوابگاه‌های "پیر" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه جان دوباره می‌گیرند
 
 سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آغاز روند بازسازی خوابگاه های قدیمی این دانشگاه خبر داد.
دکتر محمدرضا غلامی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به وجود پنج خوابگاه در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، گفت: این خوابگاه‌ها شامل خوابگاه "طالقانی" دختران، خوابگاه "مفتح" پسران و دختران و خوابگاه "بوستان" پسران و دختران است.

غلامی به قدمت بالای خوابگاه‌های این دانشگاه اشاره کرد و افزود: میانگین عمر این خوابگاه‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ سال است و قدیمی‌ترین خوابگاه دانشگاه که خوابگاه «طالقانی» است، عمری در حدود ۶۰ سال دارد.

وی با اشاره به لزوم بازسازی هرچه سریعتر خوابگاه‌های دانشگاه، گفت: خوشبختانه کار بازسازی خوابگاه‌ها آغاز شده و هم اکنون تعمیرات کلی و جزیی در خوابگاه‌های دانشگاه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه همواره اعتراض‌های بسیاری از طرف دانشجویان مبنی بر شرایط فیزیکی نامناسب خوابگاه‌ها وجود داشت، گفت: تلاش ما در بازسازی‌ها این است که تا حد امکان انتظارات دانشجویان برآورده شده و مکانی در خور شان و جایگاه دانشجو برای آنان فراهم شود.

غلامی با بیان اینکه در برخی خوابگاه ها دانشجویان اعتراض‌هایی در خصوص عدم وجود سیستم گرمایشی مناسب در فصل سرما و همچنین نرسیدن آب به طبقات بالا داشتند، گفت: هم اکنون سیستم گرمایشی خوابگاه‌هایی که دچار مشکل بود در حال بازسازی است و  سیستم لوله کشی نیز اصلاح می‌شود که به راحتی آب به طبقات بالا برسد.

سرپرست معاونت فرهنگی-دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اسکان ۱۳۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های این دانشگاه، اظهار کرد: تلاش ما این است کیفیت خوابگاه‌های دانشجویی به حدی برسد که دانشجویان در آن احساس آرامش و راحتی داشته و بتوانند بدون دغدغه به امور درسی و دانشگاهی خود بپردازند.
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۴۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید