اخبار

استان کرمانشاه بهترین شرایط را برای پذیرش توریسم درمانی دارد

استان کرمانشاه بهترین شرایط را برای پذیرش توریسم درمانی دارد

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه اقلیم کردستان عراق گفت: کرمانشاه بهترین زمینه را برای اجرای طرح توریسم درمانی و جذب بیماران عراقی دارد زیرا تردد به این استان بسیار آسان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعدالله مسعودیان روز سه شنبه در نشستی با فرماندار قصرشیرین و جمعی از مسئولان بهداشتی و درمانی استان کرمانشاه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: امکانات پزشکی مطلوبی که در استان کرمانشاه وجود دارد ، بسیار گسترده تر از دیگر استان های هم جوار است و این خود عامل مهمی در پذیرش بیماران عراقی و اجرای طرح توریسم درمانی است.
وی اظهارکرد: جایگاه جمهوری اسلامی در زمینه خدمات درمانی و پزشکی در دنیا ویژه است و امکانات موجود در این بخش در مقایسه با سایر کشورهای همسایه بی نظیر است.
وی بیان کرد: هم اکنون روزانه در کنسولگری کشورمان در سلیمانیه عراق یک هزار و 500 روادید برای ورود مسافران عراقی به جمهوری اسلامی ایران صادر می شود که یک سوم آن برای مراجعات درمانی و بقیه نیز به منظور تجارت و گردشگری است.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه اقلیم کردستان عراق، گفت: در بحث توریسم درمانی گروه های زیادی را از کشور دعوت و با دانشگاه های مختلفی صحبت کردیم تا ظرفیت این بخش را افزایش دهیم.
مسعودیان اظهارداشت: توریسم درمانی و ارائه خدمات پزشکی یک بخش تخصصی است و جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ممتاز است و کشورهای همجوار در این بخش قدرت رقابت با کشورمان را ندارند.
وی اضافه کرد که در گذشته قراردادهایی با دولت اقلیم کردستان عراق برای بخش درمانی منعقد شد و با توجه به ویژگی هایی که قصرشیرین دارد، مردم اقلیم عراق بیشتر می توانند در صورت وجود خدمات درمانی مطلوب، برای پیگیری بحث درمان به بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین مراجعه کنند.
وی ادامه داد: مساله هتلینگ همراه بیمار با توجه به امکانات اقامتی مناسب در قصرشیرین نیز در زمینه جذب بیماران عراقی تاثیر زیادی دارد.
وی گفت: قرابت های فرهنگی مردم قصرشرین با اقلیم کردستان و مسافت کوتاه این شهرستان مرزی با شهر کلار عراق، می تواند زمینه مناسبی برای جذب بیماران عراقی باشد.
این مقام مسئول افزود: باید مردم اقلیم کردستان را قانع کنیم که خدمات تخصصی پزشکی و درمانی در قصرشیرین بهتر از دیگر شهرستان های اقلیم کردستان عراق است.
به گفته مسعودیان، باید این ظرفیت ها در قالب دفترک های تبلیغاتی با 2 زبان کردی و عربی با شکلی نوین در اقلیم کردستان عراق منعکس شود و برای این کار حضور بخش خصوصی برای شناسایی بیماران و معرفی آن ها به مراکز درمانی قصرشیرین و کرمانشاه ضرورت دارد.
فرماندار قصرشیرین نیز گفت: توریسم سلامت و همچنین طرح توریسم درمانی یکی از زمینه های ایجاد درآمد در کشورهای جهان است و کشورمان به لحاظ امکانات بسیار خوب بخش درمان، زمینه جذب بیماران از سراسر دنیا به ویژه کشوهای همسایه را دارد.
فرامرز اکبری، امکانات خوب اقامتی، رفاهی و بهداشتی و برخورداری از راه ارتباطی مناسب در قصرشیرین و هم افزایی مطلوب مردم این شهرستان با بخش اقلیم کردستان و عربی عراق را از جمله زمینه های بسیار خود در اجرای طرح توریسم درمانی ذکر کرد و گفت: با تصمیم گیری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه قرار شد زمینه اجرای این طرح در آینده نزدیک فراهم شود.
وی گفت: بیمارستان قصرشیرین از نظر وسعت و ساختار فیزیکی در مقایسه با مراکز درمانی سایر شهرستان ها، یکی از مجهزترین بیمارستان هاست و هم اکنون در پنج بخش مختلف درمانی، سه اتاق عمل و بخش های ای سی یو، سی سی یو و رادیولوژی به بیماران خدمات ارائه می دهد.
وی گفت: از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت، بخش های مختلف داخلی، چشم، ارتوپد، قلب، زنان، اطفال، چشم پزشکی و دندان پزشکی نیز در بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین راه اندازی شده است.
فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه در صورت تصویب طرح توریسم درمانی، متخصصان بیشتری ورود پیدا می کنند، گفت: بیمارستان قصرشیرین هم اکنون مجهز به اورژانس هوایی و 2 طبقه هتلینگ برای پذیرش بیماران است.
وی همچنین از افتتاح بخش زایمان در بیمارستان ابوالفضل العباس(ع) قصرشیرین خبرداد و گفت: بخش زایمان یکی از مجهزترین بخش های بیمارستانی در غرب کرمانشاه است.
تشکیل کارگروهی در قصرشیرین با عنوان گردشگری سلامت برای پیگری نشست های مربوط به توریسم درمانی به منظور ارائه تسهیلات به بیماران، ارائه خدمات بخش خصوصی، تشکیل ستاد هدایت، شناسایی بیماران اقلیم کردستان عراق و تکمیل و تامین کادر درمانی موقت برای ارائه خدمات تخصصی در برخی از رشته ها، مصوبه این نشست بود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق، دارای 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.
این شهرستان دارای 2 مرکز بهداشتی درمانی شماره یک و 2 و بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) است.
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید