اخبار

اینجا دست ها کاری می کنند کارستان

اینجا دست ها کاری می کنند کارستان

لحظاتی که هرگز فراموش نمی شوند ...

بنی آدم اعضای یکدیگرند                            که در آفرینش ز یک گوهرند

دین مقدس اسلام به نوع دوستی و کمک به هم نوعان سفارش کرده است، در گوشه ای از سرزمین ایرانمان جوانانی وجود دارند که فقط ادعا نیستند، تنها حرف نمی زنند، فقط به فکر منافع شخصی نیستند؛ بلکه پای در راه عمل گذاشته اند، از بهترین زمان زندگی خود می گذرند و در راه خیر گام بر میدارند و در یک کلام "کاری می کنند کارستان"، از دانشجویانی حرف می زنم که به معنای واقعی کار جهادی و فرهنگی تمیز انجام می دهند، آری؛ این دانشجویان در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی منطقه غرب دانش می جویند، کرمانشاهی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از آن به نام سینه ستبر و چهره ی زیبای ایران اسلامی نام میبرند.

هم اکنون 38 کانون و انجمن دانشجویی فعال در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند که علاوه بر فعالیت در حوزه ی تخصصی خود در کمک به هم نوع و کار جهادی نیز دستی بر آتش دارند و فعالیت های جهادی خود را در طرحهایی مانند طرحهای زیر شکل می دهند.

طرح وارنیش فلورایدتراپی کودکان و نوجوانان متکفل بهزیستی استان کرمانشاه با هدف ارتقا بهداشت دهان و دندان و حمایت از کودکان بی سرپرست کرمانشاه توسط انجمن علمی بهداشت دهان و دندان در تاریخ ۷ الی ۱۲ مرداد انجام شد که در این طرح افراد ۳ الی ۲۳ سال در ۶ مرکز خیریه تحت آموزش قرار گرفتند.

http://www.mefda.ir/news/26098/

طرح ملی جهادی هجرت۳ تحت عنوان آموزش بهداشت و خودمراقبتی و تربیت سفیران سلامت دانش آموزی با شعار دانش آموز سالم، مدرسه سالم، جامعه سالم توسط انجمن بهداشت و غذا انجام شد. در این طرح که در تابستان ۹۶ آغاز شد جمعا نزدیک به ۲۲۰ دانش آموز در ۶ منطقه سطح کرمانشاه تحت آموزش بهداشت خود مراقبتی قرار گرفتند.

http://www.mefda.ir/news/25001/

کمپ سلامت با همکاری انجمن های دانشجویی علمی پرستاری و بهداشت و غذا با همکاری اداره مشاوره در محل مسکن مهر دولت آباد برگزار شد.در این طرح که با انجام تست های قند خون، فشار، BMI و مشاوره های روان، تغذیه، مامایی، خانواده و بهداشت دهان و دندان همراه بود، بیش از 500 نفر تحت پایش سلامت قرار گرفتند.

http://www.mefda.ir/news/19557/

به همت کانون گردشگری،  اردوی جهادی با هدف ارائه خدمات رایگان بهداشتی، درمانی و فرهنگی به اهالی روستاهای کرم بست و حسن آباد کرمانشاه در تاریخ 4 و 5 مرداد برگزار شد. در این اردو که با حضور 13 نفر از اعضای فعال این کانون برگزار شد، حدود 230 نفر از روستای کرم بست و 40 نفر از روستای حسن اباد ویزیت شدند. از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این اردو می توان به پایش قندخون و فشار خون از 105 نفر، مشاوره های سلامت، برگزاری کارگاه های نقاشی و کاردستی برای کودکان و همچنین آگاهی بخشی در زمینه مسائل دینی اشاره کرد.

http://www.mefda.ir/news/20859/

طرح نمونه گیری سلول های بنیادین به منظور ثبت در بانک سلول های بنیادین توسط کانون سلامت در تاریخ 14 بهمن 96 در شهرستان گیلان غرب اجرا شد. این طرح که با هدف کمک به بیماران سرطانی و صعب العلاج در ساعت 9 الی 14 در محل مرکز بهداشت شماره 1 گیلان غرب صورت گرفت، با استقبال جمع کثیری از مردم این شهرستان همراه بود.

http://www.mefda.ir/news/11372/

این طرحها تنها بخشی از فعالیت های جهادی داشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۷

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید