اخبار

2 بیمارستان کرمانشاه صاحب "همراه‌سرا" می‌شوند

2 بیمارستان کرمانشاه صاحب "همراه‌سرا" می‌شوند
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ساخت دو همراه سرا برای بیمارستان‌های امام رضا (ع) و امام علی (ع) کرمانشاه به کمک خیرین خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر علی الماسی در نشست خبری 22 مرداد ماه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با اشاره به اهمیت کار خبرنگاران، گفت: خبرنگاری از کارهای دشوار است که هر کسی توانایی ورود به آن را ندارد و با توجه به بحث آگاهی سازی و اطلاع رسانی جامعه رسالت سنگینی بر دوش خبرنگاران قرار دارد.
وی با بیان اینکه خبرنگاران می‌توانند در همه حوزه‌ها نقش یاری رسان داشته باشند، گفت: متاسفانه وضعیت امروز آسیب‌های اجتماعی در شان استان نیست و در همین زمینه از رسانه‌ها جهت آموزش و پیشگیری یاری می‌خواهیم.
الماسی با بیان اینکه سلامت از چهار مولفه سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی تشکیل شده، گفت: متاسفانه بسیاری وزارت بهداشت را تنها متولی سلامت می دانند، این در حالیست که تنها ۲۵ درصد سلامت جامعه برعهده وزارت بهداشت است و در ۷۵ درصد دیگر سایر دستگاه‌ها دخیل هستند.
وی با بیان اینکه معاونت اجتماعی در راستای جلب مشارکت‌های مردمی و ایجاد نگاه اجتماعی به سلامت تشکیل شده، گفت: این معاونت شامل سه مدیریت سلامت و امنیت غذایی، مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت و مدیریت مشارکت‌های مردمی و خیرین سلامت است و مشارکت رسانه‌ها می‌تواند تا حد زیادی این معاونت را در رسیدن به اهدافش یاری رساند.
الماسی رسانه‌ها را شریان‌های حیاتی اطلاع‌رسانی جامعه دانست و اظهار کرد: اگر این شریانها دچار التهاب و یا انسداد شوند جامعه به انحطاط کشیده خواهد شد.
وی افزود در همین راستا ضروری است رسانه‌ها بر اساس مصالح جامعه که مورد رضای خداوند باشد اقدام به انتشار خبر نمایند.
الماسی در ادامه با بیان اینکه بودجه دولتی برای انجام امور سلامت کافی نیست گفت: ما بخشی از کارمان به جلب مشارکت‌های مردمی مربوط می‌شود و باید خیرین به سلامت ورود بیشتری داشته باشند.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تشکیل مجمع خیرین بیمارستانی برای 17 بیمارستان استان خبر داد و اظهار کرد: با کمک خیرین توانستیم ساخت همراه سرا برای بیمارستانها را شروع کنیم که در همین راستا ساخت همراه سرا برای بیمارستان محمد کرمانشاهی انجام شده است.
الماسی افزود: هم اکنون نیز مقدمات ساخت همراه‌سرا برای دو بیمارستان امام علی (ع) و امام رضا (ع) در حال انجام است.
وی افزود: همچنین به کمک خیرین توانسته ایم بخش بیماران کلیوی و دیالیزی در بیمارستان شهرستان کنگاور را راه‌اندازی کنیم.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید