اخبار

نکات ایمنی قبل از سفر را جدی بگیرید!

نکات ایمنی قبل از سفر را جدی بگیرید!

همه ساله در پایان تابستان و همزمان با کاهش گرمای طاقت فرسای آن ، سفرهای تابستانی به اوج خود میرسد و راننده های شخصی و بعضاً بی تجربه به همراه خانواده راهی سفر می شوند.

مهندس محمدرضا بیات کارشناس مسئول پیشگیری از حوادث معاونت بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه میانگین سنی فوت شدگان از حوادث جاده ای سی و پنج سال است و جوانان قربانیان اصلی حوادث هستند گفت: مهمترین نکته رعایت قوانین و پرهیز از سرعت وسبقت غیر مجاز و توجه به علائم راهنمایی و رانندگی و هشدارهای پلیس است .

وی ضمن توصیه به رعایت نکات فوق گفت: رانندگان حتماً قبل از سفر سیستم ایمنی ، ترمزها، چراغها ، برف پاک کن ، روغن ترمز‌ و موتور و سیستم فنی خودرو خود را کنترل کنند. 

بیات آمادگی جسمی  و روحی راننده، اطلاع ازطول مسیر و مسافت مسافرت، برنامه ریزی جهت تقسیم مسیر و استراحت بغدادی  و نیم ساعت رانندگی در جای امن و مناسب، انجام حرکات نرمشی ، صرف چای ومیوه جهت تجدید قوای جسمی و تمرکز راننده را از جمله موارد مؤثر در کاهش تصادفات و حوادث جاده ای دانست .

وی همچنین عدم استفاده از موبایل و عدم مصرف تنقلات و چای درحین رانندگی ، پرهیز از صحبت با راننده ودر صورت خستگی وخواب آلودگی پرهیز از رانندگی و اطلاع از شرایط جوی و وضعیت آب وهوایی را به مسافران تابستانی توصیه کرد.

این کارشناس مسئول پیشگیری از حوادث در پایان گفت: متاسفانه هر ساله حدودهفده هزار نفر از هموطنان ما درجاده ها قربانی می شوند و جانشان را ازدست میدهند و حدود سیصدوپنجاهزار نفر مصدوم و مجروح می شوند و این در صورتی است که این آمار با رعایت قوانین و همچنین رعایت نکات ایمنی قبل از سفر قابل کنترل است.

 

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید