اخبار

کفش بسته نپوشید!

کفش بسته نپوشید!
یک متخصص پوست و مو معتقد است، مردان به واسطه مشاغلی که دارند با تعریق بیشتر پا، بیشتر با معضل بوی بد پا مواجه هستند.
دکتر علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اینکه در فصول گرم سال تعریق پا زیاد می‌شود، گفت: یکی از مسائلی که در این فصول افراد به طور معمول با آن در گیر می‌شوند بوی پا می‌باشد که برای خیلی از افراد زجرآور است.
وی افزود: علت اصلی بوی بد پا نوعی باکتری است که در حالت تعریق پا رشد کرده و رشد آن بوی نامطبوعی را ایجاد می‌کند.
ابراهیمی تعریق بیشتر پا را مساوی با رشد بیشتر این باکتری و در نتیجه تولید بیشتر بوی بد پا دانست و اظهار کرد: افرادی که که کفش‌های بسته می‌پوشند، بیشتر با مشکل بوی بد پا درگیر هستند.
وی افرود: همچنین در ساخت بعضی کفش‌ها موادی به کار می‌رود که کیفیت لازم را ندارد و همین موجب می شود پای افراد بوی بیشتری بدهد.
وی با بیان اینکه کفش هایی که تهویه مناسبی ندارند موجب تولید بیشتر بوی بد پا می‌شوند، گفت: بهتر است افراد از کفش‌های جنس چرم استفاد کنند.
این متخصص پوست و مو با بیان اینکه بوی بد پا هم در مردان و هم در زنان وجود دارد، گفت: در مردان به واسطه شغلی که دارند، این بوی بد شایع‌تر است.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: مردان بیشتر با مشاغلی سر و کار دارند که باید کفش بسته بپوشند و همین موجب شده بوی بد پا در مردان شایع‌تر باشد.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بهترین راهکار کاهش بوی بد پا را رعایت بهداشت فردی عنوان کرد و افزود: شست و شوی مرتب پا و جوراب‌ها و استفاده از کفش های استاندارد می‌تواند تا حد زیادی در کاهش بوی بد پا موثر باشد.
ابراهیمی افزود: همچنین پودرهایی در بازار وجود دارد که افراد می توانند برای کاهش بوی بد پا از آن استفاده کنند.
این متخصص پوست و مو همچنین استفاده از کفش های روباز را در این فصل سال برای کاهش بوی بد پا توصیه کرد.
۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۱۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید