اخبار

کشف کارگاه غیرمجاز تولید "آب زرشک" و "ترشک" در کرمانشاه

کشف کارگاه غیرمجاز تولید "آب زرشک" و "ترشک" در کرمانشاه
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه از کشف کارگاه خانگی غیرمجاز تولید "آب زرشک" و "ترشک" در شهرک مسکن کرمانشاه خبر داد.

بهمن خدادادادیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: در پی دریافت خبر وجود یک کارگاه غیرمجاز در شهرک مسکن کرمانشاه، بازرسان بهداشت محیط و بازرسان اداره نظارت برموادغذایی معاونت غذا و دارو بلافاصله واردعمل شدند.

وی افزود: بازرسان پس ازشناسایی محل موردنظر با گرفتن حکم قضایی به اتفاق پرسنل نیروی انتظامی به محل موردنظر مراجعه و پس از ورود به منزل مشاهده کردند دراین مکان به صورت کاملا غیربهداشتی و با استفاده از رنگهای شیمیایی وهمچنین آلوخشکه‌های فاسدوکپک زده آب‌زرشک و لواشک و ترشک آلوچه تولید می‌شود

این کارشناس بهداشت تصریح کرد: در این عملیات حدود یکصدکیلو آلوچه خشک، وسایل و تجهیزات کارکشف و ضبط شد و تمامی مستندات مربوطه با حضور بازرسان بهداشت محیط و اداره نظارت برموادغذایی و ماموران نیروی انتظامی صورتجلسه و جهت پیگیری و صدورحکم قضایی به قاضی پرونده درشعبه چهارده دادسرا ارائه شد.

خدادادیان از مردم خواست تا هرگونه موارد مشکوک رابه شماره ۱۹۰ ستاد خبری سلامت محیط وزارت بهداشت اطلاع داده تادر سریعترین وقت ممکن به آن رسیدگی شود.

وی افزود: همچنین از مردم درخواست داریم از خرید هرگونه جنس فاقدبسته بندی مناسب و همچنین فاقدمشخصات بهداشتی و آرم سیب سلامت و مهراستاندارد، جدا خودداری نمایند.


۱ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید