اخبار

اجرای طرح بهداشتی پیشگیری از پوسیدگی دندان در مدارس شهرستان کنگاور آغاز شد.

اجرای طرح بهداشتی پیشگیری از پوسیدگی دندان در مدارس شهرستان کنگاور آغاز شد.

سرپرست مرکز بهداشت و درمان کنگاور گفت: مرحله اول طرح بهداشتی پیشگیری از پوسیدگی دندان در مدارس این شهرستان از روز سه شنبه آغاز شد.

 کامیار رستم آبادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه کنگاور نخستین شهرستانی است که طرح وارنیش فلوراید در استان کرمانشاه را اجرا می کند، اظهار داشت: در این طرح دندان های 10 هزار دانش آموز در یک نوبت یک ماهه وارنیش فلورایدتراپی می شوند.

رئیس مرکز بهداشت کنگاور گفت: اجرای فلورایدتراپی برای دندان های شیری و دائم تا 50 درصد از پوسیدگی های دندان در افراد را کاهش می دهد.

وی با تاکید بر ضرورت فلورایدتراپی در بین افراد جامعه به ویژه دانش آموزان افزود: سال گذشته در کنگاور 8 هزار و 500 فلوراید در سطح شهرستان بین دانش آموزان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماده ژله‌ ای فلوراید بر روی سطح دندان از پوسیدگی آنها جلوگیری می کند، گفت: امسال نیز این طرح از امروز در بین دانش آموزان 6تا 12 سال اجرا شده است.

وی در پایان به توزیع رایگان مسواک و خمیردندان در بین دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول محله کم برخوردار اسلام آباد در آینده ای نزدیک خبر داد.

طرح سلامت بهداشت دهان و دندان یک طرح ملی است که هر ساله در سطح کشور اجرایی می شود و این طرح شامل خدمات پیشگیری از آسیب های دندانی در بین دانش آموزان می شود.

وارنیش فلوراید ماده ای است کە برای جلوگیری از پوسیدگی دندان بویژه در کودکان بە عنوان عایق روی سطوح دندان کشیده می شود، تا دندان ها دیرتر پوسیده شود.

شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.

۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید