اخبار

" آینده ای بهتر با مشارکت سالمندان"

" آینده ای بهتر با مشارکت سالمندان"

فریبا سهرابی مسئول گروه سالمندان معاونت بهداشتی دانشگاه با بیان شعار امسال روز جهانی سالمند تحت عنوان " آینده ای بهتر با مشارکت سالمندان "   گفت: این شعار ؛ در مورد ایجاد و  گسترش مشارکت سالمندان در خانواده هایشان و جامعه  به طور گسترده است و معانی موثر ارتقاء را دنبال می کند و مشارکت سالمندان را در جنبه های مختلف اجتماعی, فرهنگی, اقتصادی و مدنی و سیاسی زندگی, تقویت می نماید.  

سهرابی با اشاره به اینکه سالمند شدن افراد از آغاز تاریخ بشر وجود داشته و افراد بسیاری بوده‌اند که به سنین پیری و بسیار بالا می‌رسیده‌اند گفت: سالخوردگی جمعیت پدیده‌ اجتماعی- جمعیتی نسبتاً جدیدی است که بعد از انقلاب صنعتی و با کاهش باروری در برخی مناطق توسعه یافته جهان به تدریج ظهور یافته است.

وی با بیان اینکه سالخوردگی جمعیت کشور ما در سال‌های آینده، نگاه‌های بسیاری را به خود جلب خواهد کرد گفت: روند تغییرات جمعیتی کشور به گونه ای است که در آینده نزدیک ، تعداد افراد بالای 60 سال به حدود 30 میلیون نفر خواهد رسید و همچنین سطوح پایین باروری شدت سالخوردگی را تشدید خواهد کرد.

مسئول گروه سالمندان معاونت بهداشتی دانشگاه گفت: اول اکتبر مصادف با نهم مهرماه و دهم محرم الحرام در سال جاری مطابق  با روز جهانی سالمند می باشد و به همین مناسبت از تاریخ 96/7/10 لغایت96/7/16 هفته سالمند اعلام  شده است . 

 روز شمار هفته سالمند به شرح ذیل می باشد :

روز سالمند، ایثار و مقاومت (دوشنبه96/7/10)

روز سالمند و مناسبت های مذهبی (سه شنبه96/7/11)

روز سالمند و سبک زندگی سالم(چهار شنبه96/7/12)

روز سالمند و امنیت اجتماعی(پنج شنبه96/7/13)

روز سالمند، ارزشهای فرهنگی و دینی(جمعه96/7/14)

روز پدربزرگ، مادربزرگ و انتقال تجربیات (شنبه96/7/15)

روزسالمند، توانمندی و مشارکت (یک شنبه 96/7/16)

۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید