اخبار

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مراسم معارفه معاونین دانشگاه: "بین‌المللی‌سازی" دانشگاه باید در اولویت قرار گیرد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مراسم معارفه معاونین دانشگاه: "بین‌المللی‌سازی" دانشگاه باید در اولویت قرار گیرد
آیین تودیع و معارفه معاونین درمان، تحقیقات و فناوری و آموزش و نیز روسای دانشکده‌های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، امروز (12 مهر) در سالن اجتماعات بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه ، دکتر محمودرضا مرادی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه جایگاه مدیریت امانتی الهی در دست مسئولین است، گفت: هر مدیر و مسئولی باید بداند جایگاهی که برای مدت کوتاهی در اختیار او قرار داده می‌شود امانتی الهی است که باید بی کم و کاست و حتی پرثمرتر، پس از اتمام مدت خدمت به فرد بعدی واگذار کند.

وی افزود: هر مدیر و مسئولی باید به جایگاهی که در اختیار دارد به عنوان یک فرصت برای خدمت نگاه کند و تمام توان خود را برای خدمت رسانی بهتر به مردم بکار گیرد.

دکتر مرادی مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را متفاوت از سایر نهادها عنوان کرد و افزود: مدیران دانشگاه از اعضای هیات علمی و پزشک هستند که بیرون از دانشگاه جایگاه اجتماعی، درآمد مناسب و راحتی کار بیشتری دارند و سخت است که بخواهند راحتی و درآمد مناسب خود را کنار گذاشته و پست مدیریتی قبول کنند.

وی اظهار کرد: بنابراین باید برای قبول مدیریت در دانشگاه خواهش کنیم و باید قدردان مدیران دانشگاه باشیم، چرا که راحتی و درآمد مناسب خود را کنار گذاشته و برای خدمت به مردم سختی را بر خود تحمیل می‌کنند.

در یک انتخاب نمی‌توان همه را راضی نگه داشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه تغییرات در حوزه مدیریتی باید با هدف بهبود وضعیت و شرایط موجود باشد، گفت: اگر تغییرات بدون هدف و بدون فکر انجام شود، نتیجه‌ای جز زیان مجموعه نخواهد داشت.

وی افزود: تلاش ما در این تغییرات استفاده از فکر و روش جدید و انتخاب افرادی با انرژی بیشتر و افکار تازه تر جهت حرکت رو به جلوی مجموعه است.

مرادی به جایگاه مهم معاونین دانشگاه علوم پزشکی در تصمیم سازی‌های این مجموعه اشاره کرد و افزود: در تغییرات باید مدیرانی انتخاب شوند که بتوانند هماهنگی لازم را با مجموعه و با دیگر معاونین دانشگاه داشته باشند.

وی افزود: یک مدیر و معاون خوب در کنار عملکرد مطلوب در مجموعه خود باید بتواند با معاونین دیگر هماهنگ باشد تا مجموعه با همکاری هم به شکل مطلوبی رو به جلو حرکت کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه همواره انتقادهایی نسبت به انتخاب مدیران جدید و رفتن مدیران قبلی وجود دارد، گفت: همواره در انتخاب افراد برخی موافق و برخی مخالف هستند و نظر همه منتقدان محترم است و اگر انتقادی منطقی باشد قطعا از آن استقبال می کنیم، اما باید به خاطر داشت در یک انتخاب نمی‌توان همه را راضی نگه داشت.

 "بین‌المللی سازی" دانشگاه باید با جدیت پیگیری شود

مرادی در ادامه با اشاره به تغییر معاون آموزشی دانشگاه، گفت: معاونت آموزشی دانشگاه مهم‌ترین معاونت محسوب می‌شود، چرا که نقش تربیت اعضای هیات علمی و پزشکان و کادر بهداشت و درمان آینده را بر عهده دارد.

وی افزود: مخاطب این معاونت اعضای هیات علمی و دانشجویان هستند که ستون‌های دانشگاه را تشکیل می‌دهند، بنابراین اقدامات این معاونت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: معاون آموزشی جدید دانشگاه باید بتواند آموزش دانشگاه را هم به لحاظ کیفی و هم کمی ارتقا داده و بحث بین المللی سازی دانشگاه را با توجه به شروع تحصیل دانشجویان عراقی در دانشگاه با جدیت پیگیری کند.

پژوهش‌های دانشگاه باید متناسب با نیاز جامعه و صنعت باشد


وی در ادامه با اشاره به تغییر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، گفت: این معاونت نیز نقش مهمی در ارتقای دانشگاه و جایگاه اعضای هیات علمی دارد.

وی افزود: در بحث ارتقا اعضای هیات علمی بحث پژوهش بسیار حائز اهمیت است و باید معاون جدید تحقیقات و فناوری به سمت کیفی شدن پژوهش‌ها حرکت کند.

مرادی تصریح کرد: همچنین پژوهش‌ها باید متناسب با نیاز صنعت و جامعه طراحی و اجرا شود و از طرفی باید بتوانیم از منابع بیرون از دانشگاه اعتبارات لازم برای پژوهش را کسب کنیم تا از این طریق پژوهش‌های بنیادی‌تری در دانشگاه انجام شود.

توسعه گردشگری سلامت و ساماندهی اورژانس‌ها باید در اولویت کار معاونت درمان قرار گیرد


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به تغییر معاون درمان دانشگاه، این معاونت را حساس ترین معاونت دانشگاه عنوان کرد و افزود: معاونت درمان دانشگاه چالش برانگیزترین معاونت است و مشکلات این حوزه به سرعت در جامعه بازتاب می یابد.

وی تاکید کرد: اقدامات این معاونت به شدت مورد رصد مردم و مسئولین است و باید مدیران در این معاونت کار انقلابی انجام دهند.

مرادی به اشاره به طرح تحول سلامت، گفت: عمده اقدامات این طرح ایجاد تحول در بحث درمان بود و باید معاون جدید درمان اقدامات طرح تحول را رصد کرده و نقاط ضعف آن را مرتفع و نقاط قوت آن را تقویت کند.

وی افزود: معاون جدید درمان دانشگاه باید بحث توسعه گردشگری سلامت را در اولویت کار خود قرار داده و ساماندهی اورژانس های بیمارستانی که به شدت دچار چالش هستند را با جدیت پیگیری کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه قطب درمانی غرب کشور است، گفت: باید کمبودهای بخش درمان استان شناسایی و مرتفع شود.

دانشکده پزشکی باید هویت مستقلی پیدا کند


مرادی در ادامه به تغییر روسای دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی اشاره کرد و افزود: دانشکده پزشکی مهم‌ترین دانشکده به لحاظ تعداد اعضای هیات علمی، مرتبه اعضای هیات علمی و بعد پژوهش و آموزش محسوب می شود.

وی افزود: این دانشکده باید هویت مستقل پیدا کرده و وابستگی خود را به معاونت آموزشی دانشگاه کاهش دهد تا این معاونت بتواند بر بحث توسعه رشته‌ها و فعالیت‌های پشتیبانی تمرکز داشته باشد.

مرادی تصریح کرد: باید شرایط بگونه‌ای فراهم شود که کار معمول اعضای هیات علمی در همان محل دانشکده پزشکی انجام شود و نیازی به ارجاع به معاونت آموزشی نباشد.

وی افزود: همچنین باید توجه به بحث آموزش‌های سرپایی و درمانگاهی که بیشترین نیاز دانشجویان پزشکی است، در اولویت کار رییس جدید دانشکده قرار گیرد.

1300 دانشجو در دانشکده پیراپزشکی مشغول تحصیل هستند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به تغییر رییس دانشکده پیراپزشکی هم اشاره کرد و افزود: اهمیت این دانشکده به دلیل تعداد بالای دانشجویان و تعدد رشته‌های آن است.

وی افزود: درحال حاضر بیش از 1300 دانشجو در این دانشکده تحصیل می‌کنند و در آینده این دانشجویان هستند که بازوان درمان استان را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: باید به ارتقا کیفیت آموزش‌ها در این دانشکده توجه بیشتری شود و امیدواریم با ساخت پردیس دانشگاه محیط فیزیکی مناسبی برای این دانشکده فراهم شود.

در این مراسم دکتر حبیب الله خزایی به عنوان معاون آموزش، دکتر بهمن روشنی به عنوان معاون درمان و دکتر فرید نجفی به عنوان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معرفی و از زحمات دکتر فرید نجفی عنوان معاون سابق آموزش، دکتر هوشنگ امیریان معاون سابق درمان و دکتر بهروز حمزه معاون سابق تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تقدیر شد.

همچنین دکتر بابک صیاد به عنوان رییس جدید دانشکده پزشکی و دکتر محمدباقر شمسی به عنوان رییس جدید دانشکده پیراپزشکی معرفی و از زحمات دکتر مهدی زبیری رییس سابق دانشکده پزشکی و دکتر فاطمه رضوان مدنی رییس سابق دانشکده پیراپزشکی تقدیر شد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید