اخبار

سرپرست دانشگاه خطاب به دانشجویان : هویت اسلامی و ایرانی باید سرلوحه کار دانشجویان قرار گیرد

سرپرست دانشگاه خطاب به دانشجویان : هویت اسلامی و ایرانی باید سرلوحه کار دانشجویان قرار گیرد
مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ، جمعی از معاونین ، روسای دانشکده ها و اعضای هیئت علمی صبح امروز ۱۹ مهرماه در مجتمع فرهنگی تفریحی امام حسن مجتبی (ع) شهرستان صحنه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این همایش دکتر محمودرضا مرادی با بیان اینکه هویت اسلامی و ایرانی باید سرلوحه کار دانشجویان قرار گیرد اظهار کرد: در این خصوص لازم است دانشجویان از الگوهای هویت اسلامی و ایرانی در جامعه استفاده کنند.
وی افزود: باید قبول داشته باشیم که مسلمان هستیم و مسائل اسلامی را رعایت کنیم.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به لزوم بکارگیری آموزه های ناب محمدی در خدمت‌رسانی به جامعه اشاره کرد و افزود: ما باید اخلاق را در عمل به مردم نشان دهیم.
 
وی با بیان اینکه اخلاق نقش اول را در مسائل پزشکی دارد اذعان کرد: متولیان امر سلامت باید اخلاق انسانی و اسلامی را فراگرفته و به بهترین شکل در امور پزشکی به کار گیرند.
 
وی دانش افزایی را از ویژگی های یک دانشجوی ایده آل دانست و خاطرنشان کرد: دانشجویان باید تمام تلاش خود را درجهت به کارگیری دانش خود برای تغییر بینش و عملکرد جامعه به کار گیرند.
پروفسور مرادی با بیان اینکه دانشجویان در دوران دانشجویی نباید تک بعدی باشند گفت: دانشجویان از برنامه های فوق برنامه غافل نبوده و در کنار مداومت در مطالعه و علم آموزی به مسائل مفید دیگر نیز توجه کنند.
 
وی در ادامه به لازمه انجام امور پژوهشی در دوران دانشجویی اشاره کرد و افزود: کارهای پژوهشی از جمله کارهایی‌ست که باید در جهت پیش بردن دانشگاه به سمت دانشگاه نسل سوم و چهارم صورت گیرد.
 
دکتر مرادی مدیریت زمان را از دیگر اصول قابل توجه در دوران دانشجویی عنوان کرد و گفت: با توجه به محدود بودن زمان دانشجویان در دوران دانشجویی، مدیریت زمان از اهمیت ویژه ای برای دانشجویان برخوردار است.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به لزوم استفاده بهینه از فضای مجازی اشاره کرد و افزود: دانشجویان لازم است در کنار استفاده مناسب و بهینه از فضای مجازی، از منابع اصلی برای یادگیری استفاده کنند.
 
وی با اشاره به پرسشگری ومطالبه گری به عنوان یکی از مهم ترین ملزومات دانشجویان، به لزوم توجه به شان اساتید تاکید کرد و یادآور شد: دانشجویان در دوران دانشجویی لازم است حدود را رعایت کرده و روابط مناسب متقابلی با اساتید دانشگاه برقرار کنند.
 
دکتر مرادی در پایان با اشاره به اینکه استفاده از تجربه دانشجویان موفق از اهمیت بالایی در دوران دانشجویی برخوردار است از دانشجویان خواست: از شان دانشجویی خود حفاظت کرده و افکار دلسرد کننده را از خود دور کنند.
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید