اخبار

حس شیرین تامین سلامت زوار

حس شیرین تامین سلامت زوار
🏴 اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
 
کرمانشاهیان از دیرباز به میهمان نوازی شهره بوده اند ؛ بخش عمده ای از این شهرت مدیون میزبانی زائرانی بوده است که در طی سالیان مداوم از جای جای کشور برای زیارت عتبات عالیات از مسیر کرمانشاه گذر کرده، شبی را در این دیار به  سر برده و با دیدن خوشرویی و مهربانی ساکنانش ، خاطره ی خوش بودن در کرمانشاه را ، در بازگشت برای خانواده و خویشان نقل کرده اند . بدین سان این مساله ،دهان به دهان گشته و به شهرتی پر افتخار برای مردم کرمانشاه تبدیل شده است.
 
چند سالی است که به واسطه همایش و راهپیمایی عظیم اربعین، جمع کثیری از مردم با عبور و توقفی کوتاه در کرمانشاه ، از این مسیر به سمت مرزهای جنوبی تر رفته اند تا از آنجا به دیار کربلا راه یابند . اما امسال مرز کرمانشاه با کشور عراق در پایانه خسروی نیز پذیرای خیل دلدادگان حرم سرور شهیدان است و پیش بینی می شود بیش از نیم میلیون زائر از طریق این مرز، توفیق زیارت  بیابند.
 
این رخداد ، در نوع خود برای استان کرمانشاه ،هم افتخار و هم فرصت مناسبی است . افتخاری که گذشتگان ما همواره به آن بالیده اند، اکنون به ما منتقل می شود و فرصت مغتنمی به دست می آوریم تا این نام نیک پیشگفته را اعتلا بخشیده و اعتماد هم میهنانمان را گسترش دهیم . 
 
ما به عنوان متولیان سلامت این عزیزان، در زمان ورود به استان تا خروج از مرز، وظیفه سنگینی بردوش داریم و از این روی باید تمام همت و استعداد خود را جمع کنیم تا بتوانیم به شایستگی، زمینه هر گونه خدمت بهداشتی و درمانی را برای آنان فراهم نمائیم .
 
 حال که در تکاپوی  برنامه ریزی  و آماده سازی ساختارهای سلامت استان، برای ورود به این رخداد بزرگ سالیانه ، آنهم برای اولین بار هستیم، از همه ی همکاران عزیزم  می خواهم تا علاوه برهمه زحماتی که در تمام طول سال برای تندرستی مردم استان متقبل شده اند و البته شایسته تقدیر و تشکر نیز هست ، همت مضاعف خود را برای خدمت به زوار عزیز به کار گیرند.
 
بیایید تلاش  کنیم و دست به دست هم دهیم تا با احترام و تکریم در نظارت بر تهیه ، طبخ و توزیع مواد غذایی جهت زائرین ، اماکن اقامتی و بهداشتی ، موکب ها ، رستوران های مسیر ، بهداشت محیط ، کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، ویزیت و مداوای بیماران ،تامین امکانات بستری ، تخصصی و بیمارستانی ، رسیدگی ، انتقال و مداوای مجروحان تصادفات  و اتفاقات احتمالی ،رسیدگی سریع به بیماران اورژانسی، تامین دارو و تجهیزات پزشکی ، حفاظت مرزی سلامت و .... به بهترین شکل خدمت نموده و علاوه بر اینکه در این آزمون دشوار اما شیرین، نزد پروردگار سربلند بوده و رضایت زائران را به دست بیاوریم ، از حسن مطلوب و افتخار بزرگ تامین سلامت زوار امام حسین(ع) نیز بهره مند شویم.
 
امیدوارم خداوند مهربان به همه شما همکاران محترم که خدمت خود را نوعی عبادت می دانید ، سلامت ، توفیق و شریک شدن در پاداش زیارت زائران مومن و عاشق را عطا فرماید.

 

یادداشتی از دکتر محمودرضا مرادی

 
 
 
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۲۲:۱۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید