اخبار

استقرار 86 پایگاه فوریت های پزشکی در مسیر تردد زوار اربعین کرمانشاه

استقرار 86 پایگاه فوریت های پزشکی در مسیر تردد زوار اربعین کرمانشاه

معاون عملیات مرکز فوریت های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: 86 پایگاه ثابت و سیار اورژانس در مسیر تردد زوار اربعین از پنجم تا 25 آبان به زائران خدمات پزشکی ارائه می دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فریدون صادقی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری همایش بزرگ پرسنل فوریت های پزشکی کشور در کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه زائران اربعین از پنج ورودی وارد استان کرمانشاه و مرز خسروی می شوند، افزود: نیروهای اورژانس همچنین در 41 نقطه استان منتهی به مرز خسروی مستقر هستند.
وی به اختصاص 128 دستگاه آمبولانس از استان برای ارائه خدمات به زائران اربعین اشاره کرد و گفت: همچنین 56 دستگاه آمبولانس از 11 استان دیگر برای خدمات رسانی به زوار وارد استان شده است.
وی به یک دستگاه بالگرد مستقر در هوانیروز کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: یک فروند بالگرد نیز از استان مازندران برای استقرار در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) قصرشیرین مستقر می شود.
صادقی استقرار 2 بیمارستان صحرایی و یک درمانگاه در قصرشیرین را از دیگر خدماتی ذکر کرد که در طول حضور زوار اربعین در استان کرمانشاه توسط کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین ارائه می شود.
وی به آمادگی کامل کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین برای خدمات رسانی به زوار وارد شده اشاره کرد و افزود: در بحث دارو نیز تدارکات لازم دیده شده و از ظرفیت دیگر سازمان ها نیز برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زوار اربعین استفاده می کنیم.
طبق تصمیم ستاد مرکزی اربعین قرار است امسال 500 هزار تن از زائران کشورمان و زائران اتباع خارجی از مرز رسمی خسروی در ایام اربعین حسینی به کربلای معلا عزیمت کنند.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت کشور عراق 190، نجف 380، کربلا 300، کاظمین 203 و تا سامرا 326 کیلومتر فاصله دارد.
مرز خسروی در 20 کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

302
301

۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۵۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید