اخبار

توصیه های لازم برای بیماران قلبی-عروقی (ویژه زوار اربعین حسینی)

توصیه های لازم برای بیماران قلبی-عروقی (ویژه زوار اربعین حسینی)

یک متخصص قلب و عروق با بیان اینکه چربی و نمک دو عامل اصلی و مهم در بیماری قلبی و عروقی است رعایت مصرف آن را برای این دسته از بیماران به ویژه افرادی که قصد عزیمت به کربلای معلا را دارند بسیار ضروری دانست.

دکتر یوسف رحمانی ضمن اینکه خودداری از پرخوری برای این بیماران را لازم و ضروری دانست مصرف آب به مقدار کافی را  بسیار توصیه کرد و گفت: این دسته از زوار بایستی به طور جدی نیز از حمل بار سنگین و طی کردن مسافت های طولانی بطور مداوم و بدون استراحت اجتناب کنند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه به کلیه بیماران قلبی در حین سفر به ویژه زوار اربعین حسینی توصیه کرد: این عزیزان بایستی به مقدار کافی داروهای مصرفی را که پزشک مربوطه تجویز نموده به همراه داشته و مراقب مصرف به موقع آنها در هنگام سفر باشند.

دکتر رحمانی به همراه داشتن داروی سریع الاثر نیتروگلیسیرین(قرص زیر زبانی) را برای آن دسته از بیمارانی که سابقه گرفتگی عروق دارند بسیار واجب و ضروری اعلام کرد تا در صورت ایجاد درد قلبی استفاده کنند. 

وی در ادامه مطلب فوق افزود: بیمارانی که سابقه گرفتگی عروق دارند در صورتی که گذاشتن یک قرص زیرزبانی و استراحت کردن درد را کاهش نداد می توانند تا حداکثر سه قرص به فاصله هر پنج دقیقه برای تسکین درد استفاده کنند.
 این متخصص قلب و عروق با اشاره به اینکه نباید بیشتر از مقادیر تعیین شده از داروهای زیرزبانی استفاده کرد اظهار داشت: این بیماران بایستی در صورت امکان، علائم حیاتی خود مثل تعداد ضربان قلب و فشار خون را درمقصد توسط فردی آگاه کنترل نمایند و در صورت عدم کنترل درد به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنند.

۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید