اخبار

شایع ترین علل مسمومیت در دنیا مسمومیتهای دارویی است.

شایع ترین علل مسمومیت در دنیا مسمومیتهای دارویی است.
 
دکتر بهنام مخصوصی رییس بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به هفته مسمومیت ها( یکم تاهفتم آبانماه) گفت: شایع ترین علل مسمومیت در دنیا مسمومیتهای دارویی است که 60 درصد مراجعات نیز به همین دلیل است.

وی شایع ترین علل مسمومیت درکشور را نیز علاوه بر مسمومیت دارویی مسمومیت با موادمخدر ،الکل ،لوازم بهداشتی،گازمونوکسیدکربن ،قرص برنج وحشره کشها عنوان کرد وافزود: متاسفانه همه ساله بانزدیک شدن به فصل سرما گاز بی رنگ و بوی مونوکسید کربن این قاتل خاموش سلامت افراد رابه خطر می اندازد.

دکتر مخصوصی به هم استانی های عزیز توصیه کرد که هیچ وسیله گازسوزی را بدون دودکش استفاده نکنند وچنانچه علائم سردرد ، تنگی نفس،تهوع  واستفراغ  درفردی ظاهرشد سریعا" با باز کردن دروپنجره هوای تازه به فرد برسد وبه بیمارستان منتقل گردد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) در این خصوص یادآور شد: بخش مسمومیت این مرکز به صورت یک بخش مجزا با پرسنل وکادر ماهر وپزشکان حاذقی که سالها درزمینه مسمومیت صاحب نظر هستند در این خصوص خدمات درمانی ارائه می کند.
دکتر مخصوصی همچنین افزود:بخش ıcu بیمارستان با کادر کاملا کارآمد به صورت 24 ساعته با پزشکان مقیم بیهوشی به بیمارانی که نیازمند مراقبت وحمایت تنفسی هستند کمک می کند.
 
۶ آبان ۱۳۹۶ ۲۱:۳۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید