اخبار

تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث بیوتروریسمی در کرمانشاه اندیشیده شده است

تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث بیوتروریسمی در کرمانشاه اندیشیده شده است
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث بیوتروریسمی در زمان برگزاری مراسم اربعین در معاونت بهداشت کرمانشاه اندیشیده شده است.

دکتر ابراهیم شکیبا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به انجام اقدامات صورت گرفته در حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: همه تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه این مراسم در استان کرمانشاه و در حوزه بهداشت اندیشیده و اقدامات لازم در حال انجام است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جلسات متعدد از ماه‌های گذشته در رابطه با برگزاری مراسم اربعین و تقویت زیرساختهای بهداشتی در قصرشیرین و خسروی، گفت: دو پایگاه بهداشت در این مناطق به بهره‌برداری رسید و دو مرکز بهداشت دیگر نیز در مرز خسروی و قصرشیرین با انجام تعمیرات اساسی قابل بهره‌برداری و خدمت‌رسانی به زائران است.

دکتر شکیبا از فعالیت 9 مرکز شبانه‌روزی در زمان تردد زائران اربعین و در مسیر تردد این عزیزان در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: این مراکز شبانه‌روزی در بیستون، ماهیدشت، سرمست، حمیل، دالاهو، قصرشیرین، خسروی و مرکز پایانه مسافربری فعال شده‎اند.

وی با بیان اینکه همکاران ما در حوزه معاونت بهداشت آموزشهای لازم را در این زمینه دیده‎اند، عنوان کرد: تیم‎های واکنش سریع که دوره‌های آموزشی را در تهران گذرانده و همچنین آموزش مراقبت‌های سندرومیک توسط اساتید وزارت بهداشت در حال برگزاری است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از به‎کارگیری روزانه 200 نفر از همکاران حوزه معاونت بهداشت در زمینه اجرای مناسب برنامه‌های اربعین خبر داد و افزود: از سوم آبان برنامه‌ها در حوزه اربعین در معاونت بهداشت آغاز و تا 25 آبان ماه نیز ادامه خواهد داشت.

دکتر شکیبا بیان کرد: معاونت غذا و دارو در زمینه‎های مختلف مانند تأمین تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی و نیازهای پزشکی و تأمین دارو اقدامات لازم را انجام داده است.

وی با اشاره به استقرار شبانه‌روزی مأموران معاونت بهداشت در 10 موکب بزرگ،‌ بیان کرد: پوسترهای آموزشی نیز تهیه و در مساجد، ورودی شهرها و پایانه‌های مسافربری در بین مردم توزیع می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه تلاشهای زیادی در جهت تأمین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای برنامه‎های اربعین انجام شده است، اظهار کرد: با مساعدت و همکاری ریاست دانشگاه علوم پزشکی همه اعتبارات مورد نیاز تأمین و کاربا جدیت در حال انجام است.
۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۳۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید