اخبار

دومین اجلاس معاونان و قائم مقامان مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد

دومین اجلاس معاونان و قائم مقامان مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد

دومین اجلاس معاونان و قائم‌مقامان مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، در روزهای هفتم و هشتم آبان ماه درمحل کتابخانه ی مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران ، در تهران برگزار شد.
این همایش دو روزه به هدف هم اندیشی دست اندرکاران این معاونت در سراسر کشور در خصوص وظایف مرتبط ، ارایه ی گزارشات و ارزیابی نقاط ضعف و شناخت پتانسیل های موجود اجتماعی که می توانند این نهاد تازه تأسیس شده را در رسیدن به اهداف خود یاری دهند ، تشکیل شده بود ،

دکتر الماسی معاون اجتماعی دانشگاه در این اجلاس در سخنان کوتاهی ، بر لزوم تلاش در محقق نمودن عدالت در سلامت ، از طریق تقویت فرآیند اجتماعی شدن تأکید کرد .
وی همچنین بر لزوم هماهنگی بیش تر این معاونت با سایر معاونت های دانشگاه های علوم پزشکی ، به ویژه معاونت های بهداشتی تأکید نمود و با توجه به ارتباط بیشتر معاونت های بهداشتی با بخش های پرشمارتری از جامعه چون جمعیت های روستایی و حاشیه ای ، این هماهنگی را موجب ثأثیر گذاری بیشتر دانست .
دکتر الماسی هم چنین عنوان نمود که : عمده ترین مکانیزم اجتماعی شدن، فعالیت های مدیریت سلامت و بهترین راه تحقق عدالت در بهره گیری از خدمات نظام سلامت ، تکیه بر انواع ظرفیت های مشارکت مردمی ، از قبیل انجمن های خیریه و سمن های سلامت محور است.

700

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۶:۰۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید