اخبار

طرح ملی بررسی تعیین وضعیت رشد کودکان زیر 5 سال در کرمانشاه آغاز شد

طرح ملی بررسی تعیین وضعیت رشد کودکان زیر 5 سال در کرمانشاه آغاز شد

طرح بررسی ملی تعیین وضعیت تن سنجی ، شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل کودکان زیر 5 سال همزمان با سراسر کشور از نیمه دوم آبان ماه در سطح مناطق روستایی و شهری استان اجرا می شود .

رئیس گروه بهبود  تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه  با بیان اینکه 600 کودک بصورت رندوم از طریق سامانه سیب از سوی وزارت بهداشت جهت این بررسی معرفی شده اند گفت:  با دعوت از خانوارهای منتخب به پایگاهها و خانه های بهداشت توسط 6 تیم پرسشگری آموزش دیده نسبت به اندازه گیری و بررسی وزن و قد کودک با ابزارهای تن سنجی دقیق و نیز تکمیل پرسشنامه های تخصصی اقدام خواهد شد.

نیلوفر حیدریگفت: این طرح توسط معاونت بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی طراحی  و با همکاری و مشارکت گروه بهبود تغذیه جامعه و مدیریت سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه با تعیین تیمهای پرسشگری از امروز در کرمانشاه و از هفته آینده در شهرستانهای استان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه آخرین بررسی در این خصوص سال 89 بوده است گفت:با توجه به لزوم شاخصها ی برنامه ریزی بهداشتی در سطح ستاد وزارت بهداشت و دانشگاهها برای سیاست گذاری و اجرای برنامه های مرتبط با تغذیه و سلامت کودکان این طرح حدوداً هر ده سال یک بار جهت تعیین وضعیت کوتاه قدی ، کم وزنی ، لاغری و اضافه وزن به عنوان عمده ترین شاخص های برنامه ریزی بهداشتی اجرا می شود.

 

۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید