اخبار

آمادگی کامل استان برای موج "بازگشت" زوار/ نگرانی بابت اپیدمی بیماری خاصی نداریم

آمادگی کامل استان برای موج "بازگشت" زوار/ نگرانی بابت اپیدمی بیماری خاصی نداریم
رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به آمادگی کامل استان برای موج بازگشت زوار اربعین، گفت: نگرانی بابت موج بازگشت زائرین و ایجاد اپیدمی بیماری خاصی در کشور نداریم.

دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه اپیدمی بیماری خاصی در کشور عراق گزارش نشده، گفت: در همین راستا نگرانی بابت موج بازگشت زائرین و ایجاد اپیدمی بیماری خاصی در کشور نداریم.

وی خاطرنشان کرد: تنها بحث بیماری آنفلوآنزا مطرح است که ممکن است با موج بازگشت زوار همه‌گیری داشته باشد که در این زمینه نیز آمادگی کامل داریم.

شکیبا با بیان اینکه هر سرماخوردگی آنفلوآنزا نیست، گفت: کوفتگی و درد بدن، سردرد، تعریق شدید و تب و لرز از جمله علائم بیماری آنفلوآنزا است و علائمی مانند عطسه و سرفه ساده تنها سرماخوردگی ساده است و در موارد آنفلوآنزا قرار نمی‌گیرد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از زوار خواست در صورت داشتن علائم سرماخوردگی و یا آنفلوآنزا از دست دادن و روبوسی با اطرافیان خودداری کرده و از ماسک استفاده کنند.

وی افزود: همچنین از همه افراد می‌خواهیم در دید و بازدید با زوار در صورت مشاهده علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا رعایت موارد بهداشتی را داشته و از روبوسی و دست دادن خودداری کنند.

شکیبا در ادامه با بیان اینکه موردی از بیماری وبا در استان گزارش نشده است، گفت: خوشخبتانه اپیدمی از بیماری وبا درکشور عراق گزارش نشده و نگرانی در این زمینه نداریم.

وی با بیان اینکه استان در زمینه درمان بیماری وبا در شرایط آمادگی کامل است، گفت: تاکنون موردی گزارش نشده، اما از افراد می‌خواهیم در صورت داشتن علائمی مانند اسهال شدید سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند.

شکیبا یادآور شد: در صورت ابتلا به وبا جای نگرانی نیست و افراد با مراجعه به مراکز درمانی ظرف مدت کوتاهی درمان می‌شوند.
۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید