اخبار

بیشترین امتیاز در حادثه زلزله غرب کشور از آن مردم پرتلاش، دلاور و کم توقع این مناطق است.

بیشترین امتیاز در حادثه زلزله غرب کشور از آن مردم پرتلاش، دلاور و کم توقع این مناطق است.
جلسه ستاد بحران کرمانشاه صبح امروز با حضور رییس جمهوری ایران تشکیل شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نقش تمام دستگاه های اجرایی و به ویژه نیروهای نظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت:  مردم پرتلاش، دلاور و کم توقع این مناطق بیشترین امتیاز را در حادثه زلزله غرب کشور داشته اند.
دکتر قاضی زاده هاشمی براساس بازدیدی که به همراه وزیر کشور از مناطق زلزله زده بعمل آورده بود میزان تخریب در مناطق زلزله زده به ویژه روستاها را زیاد دانست و گفت: توزیع امکانات در مناطق زلزله زده، مناسب نیست و مدیریت محیطی توزیع مایحتاج به ویژه در مورد نیازهایی که برای ساعات شب و سردی هوا ضرورت دارد، باید اصلاح شود.
وی اظهار کرد: با وجود اینکه شاخص تخت بیمارستانی در کرمانشاه 1.5 تخت به ازای هر هزار نفر است و تعدادی از بیمارستان های کرمانشاه، دارای قدمت بالایی است اما ، اقدامات بهداشتی و درمانی در زلزله غرب کشور، قابل قبول بوده است.
دکتر هاشمی گفت: تاکنون به 7613 مصدوم، خدمات درمانی و اورژانس ارائه شده حدود 1000 نفر از مصدومان، بستری و 280 مصدوم نیز به سایر استان ها از جمله تهران و البرز منتقل شدند.
وزیر بهداشت در ادامه گفت: 269 نفر از موارد فوتی قبل یا ابتدای ورود به بیمارستان ها، جان خود را از دست داده اند و ممکن است تعداد فوتی ها افزایش می یابد زیرا در بسیاری از روستاها، قربانیان زلزله دفن شدند و آمار دقیق آنها در روزهای آینده اعلام می شود.
دکتر هاشمی کمک ارتش و سپاه، در برپایی بیمارستانهای صحرایی در مناطق زلزله زده، و نیز هوانیروز در انتقال مصدومان را یادآور شد و با اشاره به اینکه 7 شهر استان کرمانشاه و 1900 روستای این استان درگیر زلزله هستند، افزود: برخی از مراکز درمانی در استان کرمانشاه مانند بیمارستانهای سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب آسیب دیدند که حتما علیه پیمانکاران و مجریان این بیمارستانها اقامه دعوی می کنیم.
وی اظهار کرد: برای بازسازی بیمارستان سید الشهدا سرپل ذهاب به حدود 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و امروز لیست نیازها و اعتبارات مورد نیاز بهداشتی و درمانی را به دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهم داد.
۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۹:۲۷

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید