اخبار

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان : ‌مردم مناطق زلزله‌زده مراقب بیماریهای واگیر باشند‌

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان : ‌مردم مناطق زلزله‌زده مراقب بیماریهای واگیر باشند‌

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت: یکی از مشکلات پیش‌رو در مناطق زلزله‌رده شیوع بیماریهای واگیر و مشکلات بهداشتی است.

رضا منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به بحران ابتدایی که رسیدگی به مصدومان و یافتن اجساد در مناطق زلزله‎ز‌ده بود به پایان رسیده است، اظهار داشت: شیوع اپیدمی‌هایی مانند آنفلوآنزا و بیماری‌های واگیر از مشکلات بهداشتی در روزهای آینده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه جامعه پزشکی به همراه مرکز فوریت‌های پزشکی در همان لحظه وقوع حادثه در این مناطق حضور یافتند، گفت: بسیج جامعه پزشکی در قالب تیم‌های کامل مانند پزشک، پرستار، روانپزشک و با دارو و تجهیزات در روستاهای دورافتاده حضور یافته‌اند.

منصوری با بیان اینکه خوشبختانه در همان روزهای اول رسیدگی به مجروحان به بهترین شکل انجام شد، عنوان کرد: با مدیریت مناسب هیچ مصدومی بر روی زمین نماند و در حال حاضر نیز در شهرستان قصرشیرین فقط یک مصدوم زلزله بستری است و همگی با ترخیص شده‌اند و یا به مراکز درمان‌ مجهزتر منتقل شدند.

وی از برپایی چهار بیمارستان صحرایی در شهرستانهای ثلاث‌باباجانی و سرپل‌ذهاب خبر داد و افزود: دو بیمارستان در سرپل‎ذهاب به همت سپاه و مرکز فوریت‌های کردستان و دو بیمارستان نیز در ثلاث‌باباجانی به همت سپاه کردستان و مرکز فوریت‌های قزوین برپا شده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیمارستان صحرایی ارتش نیز با بهترین امکانات در منطقه برپا شده است، گفت: یک اکیپ درمانی‌بهداشتی از سوی معاونت بهداشت به صورت ثابت در ازگله حضور دارند.

منصوری با اشاره به اینکه مردم در مناطق زلزله‌زده فعلا از آب لوله‌کشی استفاده نکرده و از آب معدنی استفاده کنند، اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی تا آخرین لحظاتی که مردم نیاز داشته باشند در خدمت آنها خواهد بود.

۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۲۳:۲۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید