اخبار

جمع آوری زباله های سطح شهر برای پیشگیری از تهدید سلامت زلزله زدگان ضروری است

جمع آوری زباله های سطح شهر برای پیشگیری از تهدید سلامت زلزله زدگان ضروری است
  رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب گفت: تسریع در جمع آوری زباله های عفونی و غیرعفونی سطح شهر برای پیشگیری از بروز بیماریها و تهدید سلامت زلزله زدگان باید به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار بگیرد.
مازیار طهماسبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا در سرپل ذهاب افزود: در حوزه ارائه خدمات درمانی و پزشکی در حد امکانات موجود و همچنین خدمات درمانی اولیه مشکلی در شهرستان وجود ندارد و خدمات اولیه درمانی به مصدومان زلزله در مراکز درمانی و بیمارستان های سیار ایجاد شده ارائه می شود.
وی افزود: از زمان وقوع حادثه زلزله کادر درمانی و پزشکی منطقه به همراه نیروهای اعزامی از مناطق مختلف کشور در مراکز درمانی شهرستانهان سرپل ذهاب و همچنین بیمارستان های صحرایی ایجاد شده توسط سپاه، ارتش، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی مستقر و خدمات مستمر و شبانه روزی را به مصدومان ارائه می کند.
طهماسبی اظهار کرد: در بخش مناطق روستایی با توجه به اینکه مراکز بهداشتی و درمانی این مناطق دچار خسارت و آسیب به صورت جزیی و کلی شده، ایجاد مکان های اسکان موقت سرپایی برای حضور بهورزان با هدف ارائه خدمت به اهالی روستاهای زلزله زده ضروری است 
وی ادامه داد: در همین ارتباط تعداد زیادی چادر و کانکس باید به این مناطق منتقل شود تا بهورزان بتوانند خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز به روستاییان از جمله واکسیناسیون و همچنین مراقبت از زنان باردار را انجام دهند.
رییس شبکه بهداشت شهرستان سرپل ذهاب تاکید کرد: با توجه به اینکه تعدادی از احشام روستاییان در حادثه زلزله زیرآوار مانده و تلف شده اند خارج کردن لاشه ها برای پیشگیری از بروز بیماری امری مهم و ضروری است.
۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۰:۳۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید