اخبار

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب : هیچ موردی از سرمازدگی و خودکشی در مناطق زلزله زده گزارش نشده است

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب :  هیچ موردی از سرمازدگی و خودکشی در مناطق زلزله زده گزارش نشده است
نماینده مردم قصر شیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب نسبت به اخبار منتشر شده مبنی بر خودکشی زلزله زدگان و مرگ ناشی از سرمازدگی آن‌ها واکنش نشان داد.

به گزارش وبدا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد تجرى نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب درباره برخى اخبار مبنى بر مرگ چندین نفر به علت سرمازدگى و خودکشى در مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: تحقیقات کاملى در این زمینه انجام دادیم و متوجه شدیم که این اخبار صحت ندارد و برخى به دنبال جوسازى هستند.

نماینده سرپل ذهاب و قصر شیرین در مجلس شوراى اسلامى افزود: این موضوع را از فرماندار نیز پیگیر شدیم، او نیز مرگ شمارى از مردم زلزله زده ناشى از سرمازدگى و خودکشى را در منطقه سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلانغرب رد کرد.

وى در ادامه با اشاره به اقدامات خوب وزارت بهداشت در حوزه سلامت جسم و روان مردم عنوان کرد: خوشبختانه تیم های سلامت روان در منطقه حضور داشتند و به افرادی که آسیب روحی دیده بودند کمک می کردند، افزون بر این مردم کرمانشاه مقاوم بوده و تسلیم رضایت خداهستند و به طور قطع با ایمان راسخى که دارند مى توانند در برابر سختى ها و مشکلات مقاومت کنند.

تجرى افزود: مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه درد و آلام بسیارى دیده اند اما به قدرى مقاوم هستند که هرگز دست به اقداماتى چون دست به خودکشى نمى زنند.

نماینده سرپل ذهاب و قصر شیرین در مجلس شوراى اسلامى تاکید کرد: در حوزه شهرستان هاى سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصر شیرین که بیشترین آسیب را در زلزله غرب کشور دیدند حتى یک مورد مرگ ناشى از سرمازدگى و خودکشى گزارش نشده است و ما آن را رد مى کنیم.

وى به رکورد ثبت شده در خدمت رسانى اورژانس و وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده کرمانشاه اشاره کرد و افزود: به گفته صلیب سرخ جهانى اورژانس و وزارت بهداشت در مرحله نجات و انتقال مصدومان و مجروحان و خدمت رسانى به مردم در بیمارستان ها رکوردى ثبت کرده اند .

تجرى ادامه داد: وزارت بهداشت و به ویژه اورژانس خدمات ارزنده اى به مردم زلزله زده کرمانشاه ارائه کردند و نیروهاى پزشکى و روانشناس به موقع در منطقه حضور پیدا کردند و تمام این خدمات در خاطره مردم زلزله زده ثبت شد و فراموش شدنى نیست.

نماینده سرپل ذهاب و قصر شیرین در مجلس شوراى اسلامى تصریح کرد: على رغم اینکه ویرانى ها، کمبودها و مشکلات مردم در مناطق زلزله زده بسیار است اما زحمات اورژانس و وزارت بهداشت به قدرى براى مردم آرام بخش بوده است که همیشه از این حوزه قدردان هستند.

وى گفت: ما از وزیربهداشت برای خدمات رسانی مطلوب به زلزله زدگان تشکر می کنیم، کولیوند به عنوان سرپرست اورژانس کشور در روز اول زلزله حماسه اى رقم زد و با هماهنگى و مدیریت خوب موجب شد کمترین آسیب و فشار روحى به مجروحان حادثه وارد شود.

تجرى ادامه داد: اعزام به موقع و توانبخشى مجروحان اقدامات خوبى بود که اورژانس انجام داد و هنوز نیز خدمات بهداشتى- درمانى و فوریت هاى پزشکى به مردم زلزله زده داده مى شود.

نماینده سرپل ذهاب و قصر شیرین در مجلس شوراى اسلامى عنوان کرد: وزیربهداشت و تمام مسئولان با تمام توان در تلاش هستند تامردم در مناطق زلزله زده در حوزه سلامت مشکلى نداشته باشند، هر چند در بخش هاى دیگر مشکلاتى وجود دارد اما در حوزه خدمات بهداشتى- درمانى مشکلی نداریم.

وى به حضور نماینده وزیربهداشت در منطقه زلزله زده غرب کشور اشاره کرد و گفت: تنها وزارتخانه اى که نماینده ویژه وزیر در منطقه حضور دارد، وزارت بهداشت است و این حس مسئولیت، نوع دوستى، تعهد و اخلاق مدارى دکتر هاشمى را مى رساند.

۹ دی ۱۳۹۶ ۱۶:۳۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید