اخبار

برای جلوگیری از بروز بیماری‌های پوستی سرویس‎های بهداشتی مناطق زلزله‎زده افزایش یابد

برای جلوگیری از بروز بیماری‌های پوستی سرویس‎های بهداشتی مناطق زلزله‎زده افزایش یابد

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب گفت: با توجه به کمبود سرویس‎های بهداشتی و حمام در مناطق زلزله‎زده افزایش امکانات بهداشتی برای جلوگیری از بروز بیماری‌های پوستی بسیار ضروری است.

دکتر مازیار طهماسبی در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه به‎ازای هر 20 نفر یک سرویس بهداشتی و به‎ازای هر 50 نفر نیز یک حمام باید مستقر باشد و در حال حاضر سرویس‎های بهداشتی و حمام به تعداد کافی در مناطق زلزله‎زده وجود ندارد، اظهار داشت: تعداد این سرویس‎ها در شهرستان سرپل‎ذهاب و مناطق زلزله‎زده روبه افزایش است ولی هنوز به حد استاندارد نرسیده است.

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب با اشاره به اینکه خوشبختانه از ابتدای زلزله تاکنون اپیدمی در این شهرستان نداشته‎ایم، گفت: با این وجود برای جلوگیری از بروز بیماریهای پوستی و شپش سر در میان زلزله‎زدگان به‌ویژه کودکان افزایش امکانات بهداشتی برای بسیار ضروری است.

دکتر طهماسبی از راه‌اندازی بخش دیالیز بیمارستان شهرستان سرپل‌ذهاب خبر داد و افزود: این بخش روز گذشته به بهره‌برداری رسید و در اولین روز پنج بیمار دیالیز خدمات دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه با کمک خیران هشت دستگاه دیالیز خریداری و در اختیار بیمارستان قرار گرفته است، بیان کرد: در روز چهارشنبه نیز این مرکز به‌طور رسمی افتتاح خواهد شد.

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب با بیان اینکه این شهرستان دارای 29 بیمار دیالیزی است، عنوان کرد: قبل از زلزله 6 دستگاه دیالیز در سرپل‌ذهاب وجود داشت که بعد از زلزله به قصرشیرین منتقل و بیماران ما نیز برای دریافت خدمات به این شهرستان منتقل می‎شدند.

دکتر طهماسبی با اشاره به اینکه در حال حاضر و بر اساس آزمایشات انجام شده از لحاظ سلامت و بهداشت آب مشکلی در این شهرستان وجود ندارد، گفت: در حال حاضر بیمارستان صحرایی ارتش نیز در منطقه حضور دارد و به ارائه خدمت می‌پردازد.

وی با بیان اینکه بیش از 1000 نفر در طول شبانه‎روز به بیمارستان بانگر مراجعه می‎کنند، عنوان کرد: روزانه 500 نفر نیز در کلینیک تخصصی که در بیمارستان آسیب‎دیده راه‎اندازی شده خدمات دریافت می‎کنند.

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب با اشاره به در حال حاضر از لحاظ نیروی متخصص در شهرستان سرپل‎ذهاب مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: متخصص اطفال، رادیولوژی، قلب، بیهوشی و جراح عمومی در سرپل‎ذهاب وجود داشته و اقدامات تخصصی را انجام می‎دهند.

۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید