اخبار

آموزش به روز مسئولین تجهیزات پزشکی به منظور افزایش بهره وری از این تجهیزات

آموزش به روز مسئولین تجهیزات پزشکی به منظور افزایش بهره وری از این تجهیزات

مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه از به روز رسانی اطلاعات مسئولین تجهیزات و ملزومات پزشکی مراکز درمانی استان در حوزه های مدیریت ملزومات مصرفی و نگهداشت و آموزش تجهیزات پزشکی خبر داد.

دکتر تورج شیرزادیان اظهار داشت: در نشستی که هیجدهم دیماه  با کارشناسان حوزه مدیریت و کلیه مسئولین تجهیزات و ملزومات پزشکی مراکز درمانی استان در محل این معاونت تشکیل شد، اطلاعات کارشناسان مراکز درمانی تابعه دانشگاه در دو محور مهم و استراتژیک مدیریت ملزومات مصرفی و نگهداشت و آموزش تجهیزات پزشکی به روز رسانی گردید.

 وی گفت: پیگیری و تکمیل فرآیند ثبت برند تجاری ملزومات مصرفی پزشکی در سامانه HIS بیمارستان برای مراکزی که به حد 100 درصد نرسیده اند ، آموزش مجدد نحوه استفاده از پرتال اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، رعایت دستورالعمل های ابلاغی به مراکز توسط مسئول تجهیزات و مسئول فنی مرکز از مهمترین موارد آموزشی و مورد بحث حوزه ملزومات مصرفی در این نشست بود.

مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه اهم موارد آموزشی و مورد بحث حوزه مدیریت نگهداشت و آموزش در نشست مذکور را نیز شامل: آموزش مجدد مفاهیم کاربردی و مهم PM, IPM, CM, کنترل کیفی و قراردادهای سرویس و نگهداری و کالیبراسیون ، آموزش مجدد آشنایی با نرم افزار جامع بانک اطلاعاتی تجهیزات پزشکی دانشگاه و نحوه ثبت شناسنامه تجهیزات، نحوه درخواست تعمیرات و ثبت اطلاعات تعمیرات، ثبت اطلاعات مربوط به انتقال تجهیزات و نحوه گزارش گیری از سامانه و اجرای فرآیند درست و صحیح اسقاط دانست.

وی همچنین گفت: اعلام نیازسنجی مراکز در زمینه آموزش بصورت هر شش ماه یکبار و ارسال گزارش کتبی آن به مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه و نیز الصاق برچسب اموال بر روی تجهیزات پزشکی موجود در مراکز تابعه دانشگاه و ارسال گزارش کتبی این اقدام به مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه نیز از جمله دیگر موارد مطرح شده در این حوزه بود.

 گفتنی است در پایان ، جلسه پرسش و پاسخ با حضور معاون غذا و دارو ،مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه برگزار گردیده ، تمامی مطالب آموزشی و تعهدات کارشناسان تجهیزات پزشکی صورت جلسه گردید و کارشناسان ملزم به رعایت و بکارگیری مصوبات جلسه شدند.


۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۳:۵۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید