اخبار

مدیر امور مالی دانشگاه : تحولی عظیم درصندوق داری مراکز آموزشی، درمانی استان کرمانشاه رخ داده است

مدیر امور مالی دانشگاه : تحولی عظیم درصندوق داری مراکز آموزشی، درمانی استان کرمانشاه رخ داده است
مدیر امور مالی دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی ضمن اعلام اینکه تحولی عظیم درصندوق داری مراکز آموزشی، درمانی استان کرمانشاه رخ داده است گفت: پس از یک بررسی تخصصی در حوزه بستن منافذ پر خطر احتمالی دریافت و پرداخت وجوه نقد در مراکز درمانی و تحلیل و ترسیم فرآیندهای مالی موجود و راهکارها و طرق جایگزین نسبت به بازبینی فرآیند صندوق ها و شعب بانک های موجود در مراکز،  تحلیل جامعی به عمل آمد. 

 

محسن نصرتی افزود: بازگشت به رویـکرد تبــادل داده ها و سیستم اطلاعاتی بیمــارستانی ( HIS ) به سیستم های POS و استفاده مراجعین با استفاده از کارتهای اعتباری یکی از راه حل های موجود بود که علیرغم مزایای حذف تبادل وجوه نقد ضعف هائی به لحاظ سرعت فعالیت داشت .

 

وی خاطر نشان کرد: صف های طولانی ارباب رجــوعان و قطعی های مقطعی سیستم ها از چالش های موجود بود ، لذا لزوم راه اندازی سیستمی که نقش نیروی انسانی را درآن به حداقل برسانیم و با تعداد سخت افزارهای بیشتر شاهد انجام امور باشیم در دست بررسی قرار گرفت.

 

مدیر امور مالی دانشگاه بیان کرد: پس از طراحی نیازمندی های مراکز درمانی کرمانشاه و نقاط ضعف سیستم PCPOS  ، موضوع را درجلسات تخصصی متعدد با تیم انفورماتیک بانک ادامه داده و باجه های الکترونیک مورد تائید قرار گرفت ،که بانک ، متعهد به طراحی و اجرای آن شد.

 

 وی در ادامه ابراز داشت: در مرداد ماه سال جاری طراحی نرم افرازی آغاز شد و در آبان ماه سیستم های باجه ای سرپائی الکترونیک درمرکز آموزشی درمانی معتضدی بصورت پایلوت مورد بهره برداری قرار گرفت که پس از بررسی های به عمل آمده اولین نقاط ضعف موجود به بانک مربوطه منتقل شد و پس از مرتفع شدن موارد نقص ،  سیستم جامع و کاملی درمرکز معتضدی شروع به فعالیت کرد.  

 

 محسن نصرتی اظهار داشت: فرآیند باجه الکترونیک ، اطلاعات خدمات را مستقیماً از سیستم اطلاعاتی بیمارستانی به باجه ها به نام شخص بیمار ارسال می کند، بیمار پس از مراجعه به باجه ها که تعداد متعددی نیز دارد نام خود درصفحه باجه یافت می کند و پس از کلیک  بر روی نام خود مبلغ خدمت را مشاهده و با کارت الکترونیک خود پرداخت می کند و رسید را تحویل بخش یا قسمت مربوطه می دهد.

 

نصرتی افزود: درمــواجهه افرادی که کارت بانکی آنها با کمبود نقدینگی روبرو است و شخص حامل وجوه نقد می باشد نیز ، دستگاه خوددریافت وجوه نقد پیش بینی گردیده که دستگاه مذکور وجه نقد را دریافت کرده و به مبلغ شماره حساب و کارت بانکی فرد واریز می کند و همچنین مراجعینی که فاقد کارت بانکی هستند نیز باجه صدور کارت بانکی جایگذاری شده که به صورت آنی  و در کمتر از 5 دقیقه کارت بانکی را به میزان مورد نیاز ارباب رجوع دراختیار آنان قرار می دهد. 

 

مدیر امور مالی دانشگاه با اشاره به ارائه نقشه راه باجه های الکترونیک با همراهی و همفکری کارشناسان IT دانشگاه و بانک اعلام کرد: هم اکنون مرکز آموزشی درمانی معتضدی کرمانشاه به صورت کاملاً الکترونیکی امورات مالی مراجعین را انجام داده و دیگر شاهد صف های طولانی بانک ها و باجه های قبلی نخواهیم بود. 

 

وی گفت:  به کمک خداوند بزرگ درآتی شاهد حذف کلیه باجه های سنتی و صفوف طولانی مراجعین و کاهش و حذف تخلفات مالی دراین حوزه خواهیم بود و این کنترل داخلی ( خود کنترل ) ایجاد شده باعث اطمینان خاطر دانشگاه از تراکنش های موجود در بیمارستان های استان و شهرستانهای تابعه خواهد شد. 

 

محسن نصرتی در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون می توان گفت که شاهد رضایتمندی مراجعین مراکز بهداشتی و درمانی و صرفه جوئی در وقت این عزیزان که قطعاً ذهنشان درگیر بیماری عزیزانشان است خواهیم بود.
۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید