اخبار

پرستاران به عمیق ترین احساسات بشری نزدیکند

پرستاران به عمیق ترین احساسات بشری نزدیکند
یادداشت رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مناسبت روز پرستار


 به نام خدا


 پرستاران در کار خود لحظات خاصی را شاهد هستند . از شادی وصف ناپذیر آغاز یک زندگی تا اندوه جانکاه یک پایان. از رنج و درد انسان تا شوق به دست آوردن دوباره سلامتی. پرستاران به عمیق ترین احساسات بشری نزدیکند . این ویژگی ، منحصر به کار آنان است و در همه این لحظات احساسی ، شریک مردم می شوند. این اشتراک احساس ، آنان را در مرتبه ای قرار داده است که لقب " فرشته های سپید پوش " را برازنده خود کرده اند و بزرگان ، شب های مراقبت شان از بیماران را برابر با سالها عبادت می دانند.

 انتشار اخیر تصویر پرستارانی که در لحظه وقوع زلزله و درحالی که هرکس به اقتضای خوی انسانی خود ، برای نجات جانش اقدام می کند ، فداکارانه ؛ نوزادان بخش را به آغوش کشیده و نجات دادند ؛ غرور آفرین بود.
این در حالی است که هر لحظه بیم ریزش آوار می رفت و هیچ کس هم شاهد این عمل نبود و آنها می توانستند فقط جان خود را به در ببرند.
می دانم که صدها صحنه از این دست فداکاری ها ، روزانه در بیمارستان های ما توسط پرستاران رخ می دهد و کسی ، جز پروردگار مهربان آن را نمی بیند و آنان هم هدفی جز رضایت خداوند ندارند.

در این خصوص می توانم به همکاران پرستار عزیزم اشاره کنم که در روزهای سخت پس از زلزله در شهرستان های درگیر ، با وجود اینکه خود داغدار و زخم خورده بودند و در بیمارستان های دیگر استان ، فراتر از شیفت و وظیفه ، برای نجات جان مردم چه خدمت های بزرگی که نکردند و چه زحمات طاقت فرسایی که نکشیدند.

 من به خودم می بالم و خداوند را به خاطر داشتن چنین همکارانی شکر می کنم. می دانم که نمی توانیم آنگونه که شایسته است از تک تکشان تشکر کنیم و به خاطر مشکلات و کمبودهای موجود ، حتی حق و حقوق قانونی آنان را به موقع پرداخت کنیم ، اما به لطف خداوند ، امیدواریم که پاداش این جان بخشی و امید آفرینی و کوشندگی افتخار آفرین ، تندرستی خود و خانواده هایشان و لطف و عنایت او باشد.

سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار را به همه پرستاران گرامی تبریک می گویم و در حالی که در آستانه این روز زیبا هستیم ، از همه آنان تشکر کرده و بهترین آرزوها را برای همگی شان در دل دارم و امیدوارم همواره شاد و نیکبخت باشند.


دکتر محمودرضا مرادی
دوشنبه شب دوم بهمن ماه

۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید