اخبار

توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در دولت تدبیر و امید

توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در دولت تدبیر و امید

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از زمان استقرار دولت تدبیر و امید شاهد رشد و توسعه چشمگیر کمی و کیفی رشته های تحصیلات تکمیلی همراه با ایجاد یا تقویت زیرساخت های آموزشی و پژوهشی بوده است که این توسعه موجبات توانمندی منطقه و بالندگی دانشگاه به سمت دانشگاه نسل سوم را بیش از پیش فراهم می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اکنون بیش از 100هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد نزدیک به پنج هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی تحصیل می کنند.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون چهار هزار و 993 دانشجو در هفت دانشکده و هشت مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، phd، دکترای پژوهشی و دستیار تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند.
دکتر رضا خدارحمی همچنین تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه را در مجموع 432 نفر شامل 192 نفر هیات علمی پایه، 233 نفر بالینی و هفت نفر هیات علمی عمومی اعلام کرد.
او در ادامه به راه اندازی 2 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: با استناد به رای صادره در شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی با راه اندازی این رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری موافقت شد.
وی اظهار کرد: این 2 رشته شامل رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته با ظرفیت پذیرش چهار دانشجو و همچنین در مقطع دکتری تخصصی (.Ph.D) رشته فارموکوگنوزی با ظرفیت پذیرش سه دانشجو است.
وی در مورد وضعیت رشته های تخصصی بالینی این دانشگاه نیز گفت: تا سال 1393 تنها 13 رشته فعال در این حوزه وجود داشته است که با اخذ مجوز پذیرش دستیار تخصصی بالینی در رشته های ارتوپدی در سال 1393، طب اورژانس و نیز رشته پوست در سال 1394 و راه اندازی چهار رشته دستیاری رادیوتراپی، گوش و حلق و بینی، چشم پزشکی و پزشکی خانواده در سال گذشته، به مجموع 20 رشته تخصصی بالینی افزایش یافته است.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، همچنین تعداد رشته های راه اندازی شده دکترای تخصصی Ph.D را در فاصله سال های 92 تا 93 را 2 رشته طب سنتی و علوم تشریحی ذکر کرد و گفت که با اخذ مجوز تاسیس و راه اندازی رشته های بیوشیمی بالینی، بهداشت محیط و زیست مواد دارویی در سال 1395 و نیز صدور مجوز راه اندازی 2 رشته باکتری شناسی و فارماکوگنوزی، در سال جاری به هفت رشته ارتقا یافته است.
خدارحمی همچنین در مورد تعداد رشته های مقطع کارشناسی ارشد نیز افزود: تا سال 1392 تعداد 11 رشته ارشد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مصوبه تاسیس اخذ کرد.
وی اظهار کرد که با راه اندازی رشته های روان پرستاری و علوم تغذیه در سال 1393 و رشته های پرستاری داخلی جراحی، علوم و صنایع غذایی، اپیدمیولوژی، آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در سال 1394، رشته های فیزیولوژی، نانوتکنولوژی پزشکی، بهداشت و ایمنی مواد غذایی در سال 1395 و رشته های اتاق عمل، زیست فناوری پزشکی و رادیوبیولوژی در سال جاری به 23 رشته فعال افزایش یافته است.
او گفت: اخذ مجوز و تاسیس دانشکده جدید علوم و صنایع غذایی نیز در سال 1395 صورت گرفته است.
خدارحمی افزود: نیل به موفقیت های یاد شده جز با عزم راسخ و هماهنگی و همکاری کم نظیر اعضای هیات علمی و مدیریت دانشکده های مجری و مدیریت قابل تقدیر معاونت وقت آموزشی و مدیریت وقت تحصیلات تکمیلی محقق نمی شد.
وی اظهار کرد: با بهره گیری از پتانسیل درخور علمی نیروی انسانی و عزم جدی مدیریت اجرایی دانشگاه مبنی بر تداوم ترقی و پیشرفت در حیطه تحصیلات تکمیلی همراه با رشد زیرساخت های نیروی انسانی، فضای فیزیکی و تجهیزات، شاهد بالندگی و درخشش بیشتر دانشگاه، استان و منطقه باشیم.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت یکی از قطب های آموزشی منطقه غرب کشور محسوب می شود.

۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۹:۱۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید