اخبار

اعزام 9 تیم بهداشتی به مناطق زلزله زده استان

اعزام 9 تیم بهداشتی به مناطق زلزله زده استان


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اعزام 9 تیم بهداشتی به مناطق زلزله زده استان با هدف ارائه خدمات بهداشتی رایگان خبر داد و گفت: این تیم ها از 14 بهمن عازم شهرستان های سرپل ذهاب، گیلانغرب و ثلاث باباجانی شده اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این تیم های بهداشتی با وجود فعال بودن تمام مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت در مناطق زلزله زده به دلیل توجه و رسیدگی بیشتر به وضعیت بهداشت و سلامتی مردم در این مناطق و پیشگیری از شیوع برخی بیماریها به منطقه اعزام شده اند.
او اظهار کرد: هم اکنون پنج تیم اعزامی به مناطق زلزله زده در روستاهای شهرستان سرپل ذهاب، 3 سه تیم در روستاهای شهرستان ثلاث باباجانی و یک تیم نیز در روستاهای شهرستان گیلانغرب مستقر شده اند که سه تیم از شهرستان کرمانشاه و 6 تیم دیگر از شهرستان های صحنه، اسلام آبادغرب، سنقر و کلیایی، پاوه، جوانرود و روانسر به این مناطق اعزام شده اند.
رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه این تیم ها متشکل از پزشک، ماما، کارشناسان بهداشت محیط، بهداشت خانواده، بیماری ها، بهداشت حرفه ای و بهداشت روان هستند، گفت: تمام خدمات بهداشتی و توزیع دارو به صورت رایگان توسط این تیم ها در مناطق زلزله زده انجام می شود.
دکتر شکیبا در خصوص اقدام های انجام شده توسط تیم های اعزامی نیز افزود: علاوه برپزشک و ماما که ویزیت رایگان و اقدامات درمانی مورد نیاز را در این مناطق انجام می دهند، کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها، مراقبت های لازم را در خصوص غربالگری افراد مشکوک مانند افراد سرماخورده در فصل سرد را انجام داده و با نمونه گیری و پی گیری مانع از رشد بیماری های شایع می شوند.
او گفت: واکسیناسیون گروه‌های خطر در هنگام وقوع زلزله مانند نوزادان، مادران باردار و سالمندان نیز در این میان دارای اهمیت بسیار است و با توجه به زایمان‌هایی که پس از زلزله در این مناطق داشته ایم باید واکسیناسیون های مادران باردار و گروه های خطر ادامه پیدا کند.
وی اظهار کرد: کارشناسان بهداشت محیط نیز با کنترل بهداشت مواد غذایی، نمونه برداری از منابع آب، نظارت بر دفع آب و فاضلاب و دفع پسماندها، بر بهداشت و سلامتی منطقه تاثیرگذار خواهند بود.
وی اضافه کرد: کارشناسان بهداشت خانواده نیز مباحث مربوط به خانواده، بهداشت باروری، سلامت نوزادان، مادران باردار را بررسی و اقدام های لازم در این خصوص را انجام می دهند.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۱۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید