اخبار

بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه قطب آموزشی درمانی غرب کشور

بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه قطب آموزشی درمانی غرب کشور

مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) بزرگترین، مجهزترین و مدرنترین مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی منطقه غرب و شمال غرب کشور است که در 15 بهمن 1384 به طور رسمی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اکنون در استان کرمانشاه 13 بیمارستان دولتی فعال است که از این تعداد هفت بیمارستان در شهر کرمانشاه فعالیت دارد.
رئیس بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه این مرکز آموزشی درمانی را یکی از مراکز تاثیرگذار در منطقه غرب کشور می داند و می گوید: این مرکز همواره به عنوان پیشانی دانشگاه علوم پزشکی، جدیدترین وعلمی ترین روش های آموزشی، درمانی، تشخیصی، توانبخشی و پژوهشی را در راستای طرح تحول نظام جامعه ارائه داده است.
دکتر علی سروش به خبرنگار ایرنا افزود: بیمارستان امام رضا (ع) کار خود را با 515 تخت شروع کرد واکنون با وجود 714 تخت مصوب، دارای 840 تخت فعال می باشد.
او اظهار کرد که این بیمارستان با اضافه شدن 80 تخت به اورژانس، 12 تخت به مرکز mdrtb (مرکز درمان مبتلایان به سل مقاوم به درمان )، 50 تخت به مرکز سوختگی گلستان، 120 تخت به مرکز جامع سرطان وهمچنین کلینیک جامع بوستان به عنوان یک مجتمع بیمارستانی یک هزار تختخوابی در سال آینده به کار خود ادامه خواهد داد.
او گفت: در چند سال اخیر تلاش های زیادی برای خریداری دستگاه ها و تجهیزات منحصر به فردی چون دستگاه پیشرفته رادیوتراپی و دستگاه سی تی اسکن 256 اسلایس و آنژیوگرافی بای پلین صورت گرفته است که دستگاه رادیوتراپی نصب و جایگزین دستگاه قدیمی شد و تا چند ماه آینده نیز دیگر تجهیزات به این مجموعه اضافه خواهند شد.
رئیس بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه همچنین گفت: در این مجتمع بیمارستانی 180 نفرعضو هیات علمی و 2 هزار پرسنل که 700 نفر را پرستاران تشکیل می دهند، مشغول به ارائه خدمت به هموطنان هستند.
دکتر سروش اضافه کرد که سالیانه 20 هزار عمل جراحی در این مرکز انجام می شود و نزدیک به 100هزار نفر نیز به اورژانس مراجعه می کنند که بعد از طرح تحول نظام سلامت تعداد مراجعین بستری با رشد 23 درصد و تعداد مراجعین سرپایی با رشد 28 درصد مواجه شده است.
وی با بیان اینکه این مرکز اکنون با مشکل ازدحام ملاقات کنندگان روبروست که موجب اختلال در روند خدمات رسانی به بیماران می شود، افزود: با پیشنهاد بیمارستان امام رضا (ع) و حمایت رییس دانشگاه علوم پزشکی طرحی به نام ساماندهی ملاقات در این بیمارستان در حال اجراست.
به گفته او، در این طرح از نیروی انتظامی، دادگستری، آموزش و پرورش استانداری، صدا و سیما و اصحاب رسانه دعوت به همکاری شده است که براساس این طرح ملاقات به سه روز در هفته محدود و ورود کودکان زیر 12 سال به بیمارستان نیز ممنوع شده است.

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید