اخبار

فعالیت 30 کانون بسیج جامعه پزشکی استان در ارائه خدمات پزشکی به مناطق محروم به مناسبت روز قشر بسیج جامعه پزشکی

فعالیت 30 کانون بسیج جامعه پزشکی استان در ارائه خدمات پزشکی به مناطق محروم  به مناسبت روز قشر بسیج جامعه پزشکی

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه از ارائه خدمات پزشکی این سازمان به مناطق محروم استان در گرامیداشت "روز قشر بسیج جامعه پزشکی" ( هشتم اسفندماه) خبر داد.

دکتر رضا منصوری با اعلام این خبر گفت: بسیج جامعه پزشکی استان با ظرفیت تعداد 30 کانون به ارائه خدماتی از قبیل ویزیت و توزیع داروی رایگان توسط پزشکان این سازمان در رشته های مختلف در مناطق محروم پرداخت.

وی افزود: طی فعالیت هر یک از این کانونها در صورت نیاز بیماران به بیمارستانهای تحت پوشش ارجاع داده می شوند که تقریباً به دلیل همکاری همگی بیمارستانهای استان با این سازمان و نیز وجود کانونهای مختلف در این مراکز خدمات مورد نیاز بیماران ارجاعی در بیمارستانها نیز به طور رایگان انجام خواهد شد.

 رئیس بسیج جامعه پزشکی استان همچنین درخصوص برخی از خدمات از قبیل جراحی های لازم ، بستری بدلیل زایمان ،درمانهائی که نیاز به پرتو درمانی باشد و نیز امکانات اولیه زندگی در روستاهایی که تمکن کافی نباشد گفت: در این موارد نیز ضمن هماهنگی با قرارگاه سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم  اقدامات لازم صورت می گیرد.

وی در ادامه از حضور تعدادی از اعضای سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اعم از اساتید و دانشجویان رشته های پزشکی در کنگره  تروما در طب و رزم که به نام شهید دکتر محمدعلی رهنمون در نهم و دهم اسفند ماهدر شهر آبادان برگزار می گردد نیز خبر داد.

دکتر منصوری با بیان اینکه این کنگره دو روزه به مناسبت گرامیداشت روز قشر بسیج جامعه پزشکی برگزار خواهد شد گفت: در این کنگره که با حضور تعدادی از اعضای هیئت علمی کل کشور برگزار می گردد علاوه بر یادآوری خاطرات سالهای دفاع مقدس ، کارگاه بازآموزی دو روزه ای در این خصوص برای دانشجویان و پزشکان ،در راستای آمادگی و پرورش نسل جدید و نیز بهره برداری آنها از بازخوردهای علمی در صورت بروز جنگ ، برگزار خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه تاریخچه تاسیس سازمان بسیج جامعه پزشگی به زمانی بر می گرددکه نیازمندیهای مناطق محروم دیده شد گفت: این سازمان حمایتهای خود را در سال ۷۲ به شکل منسجم شروع کرد و فعالیت ویژه در حوزه بهداشت و درمان در حوادث و بلایای طبیعی همچون زلزله ها در مناطق محروم ، چه در سطح شهرها و چه در سطح شهرستانها جزء وظایف ذاتی این سازمان است.

دکتر منصوری همچنین گرامیداشت ایام الله ها ، شرکت در راه پیمایی ها را در حیطه وظایف فرهنگی این سازمان دانست .

 

104

102
101
 

 

 

 

 


۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۸:۱۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید