اخبار

آغاز طرح "بسیج سلامت نوروزی" از 15 اسفند/ آماده‌باش 260 کارشناس بهداشت

آغاز طرح "بسیج سلامت نوروزی" از 15 اسفند/ آماده‌باش 260 کارشناس بهداشت

مدیرگروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آغاز طرح "بسیج سلامت نوروزی" از 15 اسفند خبر داد.

امیر کرمی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، تصریح کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی هرساله طبق پروتکل کشوری از ابتدای اسفند شروع شده و تا 15 فروردین ادامه دارد، اما امسال شروع این طرح به 15 اسفند موکول شد و تا 15 فروردین نیز ادامه دارد.

وی افزود: در طرح امسال 260 کارشناس بهداشت محیط در قالب 108 تیم، کار بازرسی از اماکن تهیه و توزیع غذا، فروشگاه‌ها، هتل ها، کارگاه‌های قنادی، نانوایی ها و در مجموع هر مکان تهیه و توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی را برعهده دارند.

این مسئول افزود: کارشناسان بهداشت محیط در زمان اجرای طرح همه روزه از ساعت 8 صبح تا 20 شب فعالیت دارند و اماکن مربوطه را بصورت کاملا سرزده بازرسی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 28 هزار مکان تهیه و توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی در سطح استان فعال است.

کرمی تصریح کرد: بازرسان در بازرسی‌های خود چنانچه به مشکل بهداشتی برخورد کنند سریع نسبت به آن اقدام کرده و اگر مشکل بحرانی باشد، واحد مذکور پلمب می‌شود و درصورتی که مشکل بهداشتی غیربحرانی باشد، 72 ساعت جهت رفع آن مهلت داده می‌شود.

مدیرگروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان از مردم خواست در این ایام چنانچه به مشکل بهداشتی در یکی از اماکن تهیه و توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی برخورد کردند، این مشکل را حتما با سامانه 190 با کارشناسان بهداشت محیط در میان بگذارند.
۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۰۷

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید