اخبار

رئیس دانشگاه : پژوهشی که فقط جهت ارتقای علمی افراد باشد مشکلی ازجامعه حل نمی‌کند

رئیس دانشگاه : پژوهشی که فقط جهت ارتقای علمی افراد باشد مشکلی ازجامعه حل نمی‌کند

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: اقدامات علمی، پژوهشی و آموزشی باید اهداف والایی داشته باشد وپژوهشی که تنها در راستای ارتقای علمی افراد باشد مشکلی ازجامعه را حل نمی کند.
به گزارش خبرنگار مهر، نشست مشترک مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاونین دانشگاه با دکتر حبیبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد و استان کرمانشاه و معاونین این دانشگاه امروز چهارشنبه برگزار شد.

دکتر محمودرضا مرادی در این نشست با اشاره به تشکیل شورای سیاستگذاری دانشگاه های استان گفت: تشکیل شورای سیاستگذاری دانشگاه های استان می تواند با ارتقا همکاری و تعامل دانشگاه ها تاثیر این نهاد ارزشمند را در جامعه دو چندان کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: در همه جای دنیا دانشگاه منشاء پیشرفت و حل مشکلات است.

وی گفت: اقدامات علمی، پژوهشی و آموزشی اهداف والایی داشته و صرفا مقوله آموزش را مد نظر ندارد و پژوهشی که تنها در راستای ارتقای علمی افراد باشد مشکلی از جامعه را حل نمی کند.

دکتر مرادی تصریح کرد: متاسفانه جامعه خواهان حل معضلات از سوی دانشگاه نیست تا مجموعه علمی راه حل را به حوزه های مختلف ارائه دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تاکید کرد: سیاست مداران باید به این مهم و نقش و جایگاه ویژه دانشگاه و دانشگاهیان توجه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: توان تاثیر گذاری دانشگاه های استان با حرکت و فعالیت جزیره ای کاهش خواهد یافت و دانشگاه ها می توانند با تعامل مضاعف و تشکیل شورای سیاستگذاری دانشگاهی نه تنها در زمینه آموزش بلکه در مسایل فرهنگی، اجتماعی نیز تاثیر مطلوبی در جامعه داشته باشند.

۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید