اخبار

انجام ۷۰ درصد تعمیرات مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت در مناطق زلزله زده

انجام ۷۰ درصد تعمیرات مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت در مناطق زلزله زده

رئیس دانشگاه با بیان اینکه احداث ، بازسازی و راه اندازی مراکز بهداشتی و درمانی آسیب دیده در مناطق زلزله زده استان از جمله برنامه های در اولویت دانشگاه بوده و در دست پیگیری است گفت:تاکنون تعمیر ۷۰ درصد از مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت نیازمند تعمیرات انجام شده است.

دکتر محمودرضا مرادی رفع نواقص بیمارستان قصر شیرین ، احداث ۳ باب خانه بهداشت در این شهرستان ؛ راه اندازی بیمارستان سرپل ذهاب ، بازسازی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی این شهرستان ، احداث ۴ مرکز خدمات جامع سلامت ، یک پایگاه بهداشت ، ۲۲ باب خانه بهداشت و یک مرکز فوریت های پزشکی در شهرستان سرپل ذهاب را از جمله پروژه های دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان ها برشمرد.

وی که نهم اسفند ماه در نشست ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان در سالن تدبیر استانداری سخن می گفت ، به راه اندازی بیمارستان ثلاث باباجانی ، احداث ۲ باب مرکز خدمات جامع سلامت ، یک پایگاه ، یک مرکز فوریت های پزشکی و ۳ باب خانه بهداشت در این شهرستان و احداث ۲ باب خانه بهداشت و یک مرکز جامع خدمات سلامت در شهرستان دالاهو به عنوان دیگر پروژه های دانشگاه اشاره کرد.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه احداث ۳ باب خانه بهداشت در هریک از شهرستان های گیلانغرب ، جوانرود و روانسر نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد از ارتقاء هتلینگ بیمارستان قدیم اسلام آباد غرب و احداث ۶ باب خانه بهداشت در این شهرستان نیز خبر داد.

دکتر مرادی در ادامه از انتشار برخی اخبار غیر واقعی و شایعات در فضای مجازی ، برخی انتظارات و توقعات فراتر از اختیارات دانشگاه ، خستگی فرسایشی کادر درمانی بومی منطقه ، تخریب مراکز بهداشتی درمانی و افزایش بار مراجعین به عنوان چالش های پیش رو دانشگاه علوم پزشکی در مناطق زلزله زده یاد کرد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با اقدامات بهداشتی و درمانی انجام شده در مناطق زلزله زده تاکنون شاهد اپیدمی خاصی در این مناطق نبوده ایم گفت: با هماهنگی های انجام شده هم از دیگر استان ها و هم از اساتید و گروه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به صورت هفتگی متخصصین با حضور در مناطق زلزله زده به ویزیت و ارائه خدمات رایگان درمانی می پردازند

دکتر مرادی با توضیح اینکه تمرکز نخاله های ساختمانی در شهرهای زلزله زده استان منجر به تجمع جوندگان شده و این مطلب میتواند به اپیدمی بیماری "سالک" بیانجامد تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی در این باره با توجه به گرم شدن هوا و امکان بروز بیماری ها هشدار میدهد.

رئیس دانشگاه شرایط دفع غیر بهداشتی زباله ها و کمبود سرویس های بهداشتی را نسبت گذشته مناسب تر ارزیابی کرد و گفت: این موضوع باید همچنان برای پیشگیری از بروز بیماری ها در مناطق زلزله زده مورد توجه مسئولین ذیربط باشد. 

وی بر توجه مسئولین مربوطه به عدم مدیریت پسماند و فاضلاب و تامین آب شرب سالم در روستاهای این مناطق نیز تأکید داشت.
۹ اسفند ۱۳۹۶ ۲۳:۳۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید