اخبار

امسال 2 استخرشنا در کرمانشاه پلمب شد

امسال 2 استخرشنا در کرمانشاه پلمب شد
 
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: امسال دو استخر شنا درکرمانشاه به دلیل تخلفات بهداشتی پلمپ و چند استخر دیگر را نیز به تعزیرات معرفی کردیم. 
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بهمن خدادادیان در همایش جامعه نجات غریق و غواصی استان کرمانشاه، از وجود 23 استخر فعال درسطح شهر کرمانشاه خبرداد و اظهار کرد: کار نظارت بهداشتی بر استخرهای کرمانشاه در فصل تابستان هردو هفته یک بار و در سایر فصول ماهی یک بار انجام می گیرد. 
 
 وی ادامه داد: در بازرسی از استخرهای شنا موضوع بهداشت محیط استخر، آب، تهویه، نور، دما و رختکن را مورد توجه و بررسی قرار می دهیم. 
 
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: هر شش ماه یک بار نمونه برداری شیمیایی و هرماه نیز نمونه برداری میکروبی از این استخرها صورت می گیرد. 
 
وی با بیان اینکه در بحث سلامت مردم هیچ گونه کوتاهی و چشم پوشی نخواهیم داشت، عنوان کرد: امسال دو استخر شنا در کرمانشاه که نکات بهداشتی را رعایت نکرده بودند را پس از اخطار پلمب کردیم. 
 
خدادیان افزود: همچنین چند استخر دیگر را به دلیل تخلفات بهداشتی به تعزیرات معرفی کرده‌ایم. 
 
وی با تاکید براینکه 70 درصد از استخرهای کرمانشاه به لحاظ رعایت مسائل بهداشتی وضعیت مطلوبی دارند، عنوان کرد: متاسفانه گاها مشاهده می شود برخی از ارگانها به مناسبت های خاص اقدام به توزیع بلیت‌های رایگان استخر در جامعه مورد نظر خود می کنند که این کار باعث می شود دریک استخری که ظرفیت آن 100 نفر است حدود 200 نفر پذیرش شوند و این موضوع باعث کاهش سطح بهداشت استخرها می شود. 
  
کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان کرمانشاه متذکر شد: اگر در استخرها موضوع نظارت بهداشتی توسط مدیران استخرها مورد توجه قرار نگیرد، از هر شش نفر یک نفر به استخر آلودگی وارد می کند و اینگونه سلامت سایر مردم را به مخاطره می اندازند. 
 
وی تاکید کرد: همچنین باید از ورود افرادی که دارای مشکلات پوستی و یا رفتارهای پرخطر هستند به داخل استخر جلوگیری شود.
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ۲۲:۰۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید