اخبار

اولین المپیاد فارماکوگنوزی کشور در دانشکده داروسازی کرمانشاه برگزار شد

اولین المپیاد فارماکوگنوزی کشور در دانشکده داروسازی کرمانشاه برگزار شد

رئیس دانشکده داروسازی کرمانشاه از برگزاری اولین المپیاد فارماکوگنوزی کشور در این دانشکده در روز پنجشنبه دهم اسفندماه خبر داد.

دکتر یلدا شکوهی نیا با اعلام اینکه المپیاد فارماکوگنوزی با شرکت ۷۵ نفر برگزار شد گفت:اکثر شرکت کنندگان از داروسازان ساکن کرمانشاه و دانشجویان دانشکده داروسازی کرمانشاه بودند و در این بین داروسازان دیگر شهرها و همچنین فارغ التحصیلان رشته های گرایشهای شیمی و بیوشیمی و علوم مختلف گیاهی نیز حضور داشتند.

وی برگزاری این المپیاد را بهانه خوبی دانست تا دانشگاه میزبان دبیر و جمعی از هیات بورد فارماکوگنوزی باشد ضمن اینکه هیات بورد ابتدا از جلسه امتحان و سپس از امکانات گروه بازدید کرد.

رئیس دانشکده داروسازی در ادامه ضمن اعلام دیدار اعضای بورد با معاونت آموزشی و مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه گفت: طی این دیدار ضمن اعلام رضایت بورد از تامین کلیه مطالبات بازدید قبلی ، دغدغه بورد در خصوص بعضی مشکلات آموزشی موجود در دانشکده اعلام شد و ارتقای وضعیت و حل مشکلات توسط معاونت آموزشی دانشگاه نیز با حمایت قاطع تضمین گردید.
دکتر شکوهی نیا همچنین از برگزاری نشست دوره ای هیات بورد در دفتر ریاست دانشکده داروسازی نیز خبرداد و گفت: در حاشیه این نشست با توجه به قابلیتهای علمی و تجهیزاتی گروه ، بخشی از وظایف و پروژه‌ های کنترل٬ استانداردسازی و مستندسازی داروهای گیاهی کشور بر عهده این دانشکده قرار گرفت.

به گفته وی انجام این پروژه ها علاوه بر اثر مستقیم بر کیفیت داروهای مصرفی مردم ، بودجه های وزارتی را نیز به سمت استان سوق خواهد داد.

لازم به ذکر است اسامی رتبه های برتر به زودی اعلام می گردد و جوایز بسیار نفیسی طی مراسمی در سال ۹۷ به شرکت کنندگان برتر اهدا خواهد شد.
ضمنا کلیه هزینه های برگزاری المپیاد و برنامه های جانبی و جوایز توسط شرکتهای اسپانسر تهیه شده و از هزینه های دانشگاه استفاده نشده است.

 

203
202
201

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید