اخبار

دانش آموزان برای نیامدن به ملاقات بیماران تشویق شدند!

دانش آموزان برای نیامدن به ملاقات بیماران تشویق شدند!

همایش اصلاح فرهنگ ملاقات با هدف آشنا کردن دانش آموزان با معایب ملاقات های بیمارستانی روز دوشنبه به همت بیمارستان امام رضا (ع) در سرسرای اجتماعات دبیرستان جلال آل احمد کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ این همایش با حضور بیش از یکصد تن از دانش آموزان مدارس ابتدایی ناحیه 2، مسئولان آموزش و پرورش و اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه برگزار شد.
طرح ساماندهی ملاقات های بیمارستانی از اول دی ماه امسال در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) کرمانشاه آغاز شده، طرحی که می تواند از ازدحام در بیمارستان ها بکاهد و منجر به ارتقای کیفیت خدمات رسانی به بیماران شود.
این طرح به عنوان پایلوت از بیمارستان امام رضا (ع) آغاز شده و قرار است در مابقی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان نیز اجرا شود.
مسئول روابط عمومی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت که هدف ما از برگزاری این همایش ها آشنایی اقشار مختلف جامعه با معایب ملاقات های بیمارستانی است که تصمیم گرفتیم از مدارس این کار فرهنگی را آغاز نماییم.
هانیه محمدی افزود: در این همایش مطالبی در خصوص معایب ملاقات و اصول بهداشت همگانی توسط کارشناسان بیمارستان ارائه شد و در ادامه برنامه های فرهنگی و هنری اجرا شد.
او در ادامه اظهار کرد که بیمارستان 800 تختخوابی امام رضا (ع) کرمانشاه که اکنون به مجتمع بیمارستانی تبدیل شده به عنوان پایلوت اجرای طرح ساماندهی ملاقات تبدیل شده و از اول دی ماه این طرح در این بیمارستان آغاز شده است.
وی اضافه کرد: بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه به عنوان یکی از مراکز تخصصی و فوق تخصصی مجهز منطقه غرب کشور در 11 طبقه سال 84 آغاز به کار کرده است.
مسئول روابط عمومی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه در ادامه افزود: ملاقات در این بیمارستان پس از اجرای طرح ساماندهی تنها محدود به روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت 14:30 تا 16:30 شده و به مردم اطلاع رسانی کردیم که تنها در این سه روز و در آن ساعت به ملاقات بیماران بیایند.
محمدی اظهار کرد: در شبانه روز حدود 18 تا 20 هزار نفر به عنوان بیمار، ملاقات کننده و همراه به این مرکز مراجعه می کنند و این موضوع باعث شلوغی بیش از حد بیمارستان شده است.
به گفته او بیش از 2 هزار پرسنل از جمله 200 متخصص و فوق تخصص و 600 پرستار در قالب 30 بخش و 800 تخت فعال در این بیمارستان به مردم منطقه غرب کشور خدمات درمانی ارائه می دهند.
در ادامه این مراسم از دانش آموزان خواسته شد برای صحبت در باب معایب ملاقات بیمارستانی برای کودکان به روی سن بیایند و به هر کدام از آنها جوایزی اهداء شد.
اهدای بسته های تغذیه ای، تقویم و بسته های حاوی مطالب آموزشی مرتبط با فرهنگ ملاقات به دانش آموزان پایان بخش این همایش فرهنگی بود.
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید