اخبار

معاون درمان دانشگاه : فیزیوتراپی و عمل جراحی تکمیلی زلزله‌زدگان رایگان انجام می‌شود

معاون درمان دانشگاه : فیزیوتراپی و عمل جراحی تکمیلی زلزله‌زدگان رایگان انجام می‌شود

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: فیزیوتراپی و عمل جراحی تکمیلی مصدوم‌های ناشی از زلزله به صورت رایگان انجام می‌شود.

دکتر بهمن روشنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به عملکرد مناسب بخش بهداشت و درمان در زلزله استان کرمانشاه، اظهار داشت: در چند روز نخست پس از وقوع زلزله 15 هزار مصدوم در بیمارستانها پذیرش و 1800 عمل جراحی در چهار روز نخست زلزله انجام شد.

معاونت درمان دانشگاه با بیان اینکه 500 مصدوم زلزله به خارج از استان کرمانشاه اعزام شده‌اند، افزود: در چهار روز نخست زلزله 9 هزار و 610 خدمات به صورت رایگان ارائه شد و درمان‌های تکمیلی زلزله‌زدگان نیز رایگان است.

دکتر روشنی با اشاره به اینکه خدمات‌دهی در مناطق زلزله‌زده ادامه دارد، گفت: تعدادی از کادرهای درمانی در این مناطق حضور دارند و این تیمهای درمان متشکل از پزشک، کارشناس مامایی، پرستار و روانپزشک هستند که در این مناطق خدمات ارائه می‌دهند.

وی افزود: بیماران در مناطق زلزله‌زده در بخش بیماران سرپایی و جراحی جدید در صورت دارا بودن دفترچه هزینه ناچیزی پرداخت می‌کنند و در مواردی که مددکار مربوطه تأیید کند تخفیفات ویژه و در صورت نیاز رایگان خدمات‌درمانی دریافت می‌کند.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به اینکه 21 نفر در زلزله دچار صدمات نخاعی شده‌اند، گفت: از این تعداد 7 نفر قطع نخاع کامل هستند که این بیماران بیماریابی و پایش شده‌اند و مشکل اسکان آنها از طریق معاونت اجتماعی با تحویل کانکس برطرف شد.

دکتر روشنی افزود: در پیگیری که با استانداری، کمیته امداد، بهزیستی و هلال احمر به وجود آمد وضعیت این افراد تعیین شد تا کسانی که به خدمات پزشکی و خدمات درمانی نیازمند باشند به بهزیستی ارجاع شوند.
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید