اخبار

داروهای ضد ویروس ایدز نقش مهمی در پیشگیری دارد

داروهای ضد ویروس ایدز نقش مهمی در پیشگیری دارد
 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: داروهای ضد ویروس ایدز که امروز توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد، نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ایدز و به ویژه برای مادران باردار مبتلا به ایدز دارد.
 
به گزارش ایرنا؛ دکتر قباد محمدی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از پنج داروی جدید ضد ویروس در کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: تولید این داروها نه تنها نیاز کل کشور را پوشش می دهد بلکه ظرفیت صادرات مناسبی دارد و در سال های آینده، محصولات این شرکت می تواند به کشورهای دنیا صادر شود.
او با بیان اینکه این داروها در کارخانه داروسازی باختر بیوشیمی کرمانشاه تولید شده است، افزود: این کارخانه بزرگترین واحد تولید داروهای ضد ویروس در کشور است.
این 5 قلم داروی خوراکی رونمایی شده شامل قرص Sofosbuvir+Velpatsvir، قرص Tenofovir alfenamide fumarate، قرص Emtricitabine /Tenofovir Alfafenamide Fumarate، داروی Emtricitabine + Tenofovir Disoprixil و داروی Doul tegravir است.
2 قلم داروی نخست با ترکیبات جدید برای درمان هپاتیت C و هپاتیت B برای نخستین بار در کشور تولید می شود و ایران پس از آمریکا و اروپا، تولید کننده این دارو است و سه داروی دیگر نیز ضد ویروس (HIV) ایدز است.
محمدی تصریح کرد: داروهای جدید کنترل و پیشگیری از ایدز برای اولین بار در کشور تولید می شود. 
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۰:۰۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید