معرفی آموزشگاه

 
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال 1372 با توجه به احساس تعهدی که در قبال اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی داشته اقدام به تأسیس دبستان پسرانه وابسته به دانشگاه علوم پزشکی نمودند تا بتوانند محیطی را جهت تحصیل فرزندان همکاران خود ایجاد نمایدو همکاران دانشگاهی دغدغه تحصیل فرزندان خود را در صورت سکونت در شهر کرمانشاه نداشته باشند با توجه به پشتیبانی های ریاست محترم دانشگاه بحمداله در حال حاضر بعد از گذشت 16 سال از مدت فعالیت توا نسته است خود را به عنوان یک مدرسه موفق در سطح شهر کرمانشاه معرفی نماید .
 
مدارس غیر دولتی مدارسی هستند  که توسط شخص حقیقی یا حقوقی( موسسات - ادارات - شرکتها و یا دانشگاههای مختلف ) به عنوان صاحب امتیاز و موسس دایر می گردند.
این آموزشگاه در ابتدای شهرک حافظیه خیابان رازی مجتمع مدارس علوم پزشکی واقع شده است که در سال تحصیلی 89/88 دارای 8 کلاس درس با ظرفیت192 نفر در پایه های اول 2 کلاس ، دوم 1کلاس ، سوم 1کلاس ، چهارم و پنجم نیز هر کدام 2 کلاس فعال می باشد .
ساختمان آموزشگاه دولتی است و متعلق به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشد . دارای عرصه ......... مترمربع و ساختمان آموزشی 1000متر مربع می باشد و دارای 8 کلاس درس ، یک اتاق دفتر ، اتاق تکثیر و امورات دفتری ، آبدارخانه ، اتاق IT و آزمایشگاه و نمازخانه با حدود وسعت 100 مترمربع که در نوع خود کم نظیر می باشد . این آموزشگاه دارای سیستم حرارتی مرکزی و از نظر سیستم سرمایشی از کولرهای آبی استفاده می شود ، آموزشگاه دارای امتیازهای آب ، برق ، گاز و تلفن می باشد.
 
این مدرسه با هدف رشد فراگیران در تمام ابعاد وجودی شکل گرفته است . امیدواریم با بهره گیری از فضای مناسب و نیروی انسانی کارآمد ، اجرای برنامه های نوین و حرکت در مسیر مدارس الکترونیکی زمینه ساز رشد و بالندگی دا نش آموزان گردد.
***
 

 وضعیت تردد دانش آموزان

با توجه به اینکه در سطح شهر کرمانشاه یک دبستان پسرانه وابسته به دانشگاه وجود دارد لذا دانش آموزان این آموزشگاه از اکثر نقاط سطح شهر به مدرسه مراجعه می نمایند و یکی از اولویتها و دغدغه های مربیان مدرسه و ا نجمن اولیاء دانش آموزان وضعیت تردد دانش آموزان می باشد که در سال جاری توسط مدیر و اعضای محترم انجمن اولیاء و مربیان مدرسه بخشنامه سرویس آموزش و پرورش مد نظر قرارگرفته و از ماشینهای سواری جهت رفت و آمد دانش آموزان به صورت سرویس دانش آموزان استفاده می نمایند.

کلاس IT

این آموزشگاه دارای کلاس IT با سیتم مرکزی به همراه ده دستگاه رایانه با متعلقات مربوط می باشد که در این کلاس به کلیه دانش آموزان چگونگی استفاده از رایانه آموزش داده می شود و در صورت وجود امکانات آموزشی ، کلاسهای درس نیز از طریق سیستم رایانه جهت دانش آموزان ارائه می گردد ضمناً امسال سی دی های آموزشی درس علوم پنج پایه تهیه گردیده است که به صورت رایانه ای درس علوم قابل تدریس می باشد .
 

برگزاری کلاسهای فوق العاده

با توجه به برنامه های متنوع و فوق العاده ای که همکاران در برنامه ریزی سالانه خود ارائه داده اند همچنین با توجه به  تصویب انجمن اولیاء و مربیان و موافقت اداره آموزش و پرورش اقدام به برگزاری کلاسهای فوق برنامه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12 لغایت 13 می نماید که در این ساعات کتب آموزشی مکمل جهت دانش آموزان تدریس      می گردد . ضمنأ همکاران جهت رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی خود تکالیف هدفمند شب را به صورت فتوکپی در اختیار دانش آموزان قرار می دهند و در ساعات فوق العاده به بررسی ، رفع اشکالات و تدریس کتب مکمل می پردازند.
 
 
 
 
 
 

 

پیشگیری لازم در جلوگیری از آنفلوانزای نوع (آ)

آموزشگاه نسبت به شیوع آنفلوانزای نوع A   اقداماتی را جهت پیشگیری لازم انجام داده است که میزان مبتلایان به آنفلوانزا (فصلی ) فعلا نسبت به گذشته بسیار کم شده است .

اقدامات لازم از جمله :

1 – ضد عفونی کردن درب های کلاس

2 – پی گیری غیبت های دانش آموزان و

3 – گزارش روزانه به بهداری محل و آموزش و پرورش

4 – ضد عفونی و گنزدایی سرویس بهداشتی

5 – مایع آنتی باکتریال جهت دانش آموزان

6 – صابون مایع جهت دست شوئی ها

7 –  افشانه اسپری اکالیپتوس در کلاس ها در چند نوبت متوالی