مسابقه خلاصه نویسی کتاب

دفتر امور بانوان دانشگاه بمناسبت فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری مسابقه خلاصه نویسی کتاب نموده است. علاقمندان می توانند فایل مربوط به کتاب مسابقه را در این صفحه دریافت نموده و  آثار خود را حداکثر تا تاریخ 94/11/28 بصورت فایل به آدرس ایمیل waoffice@kums.ac.ir ارسال نمایند.
اسامی نفرات برتر از سوی دفتر امور بانوان اعلام خواهد شد.

جایگاه زن
 جایگاه زن
بانوی انقلاب بانوی انقلاب

برگزاری دو دوره کارگاه آموزشی بیماریهای شایع زنان و بیماریهای مقاربتی STI جهت بانوان شاغل در زندان مرکزی توسط دفتر امور بانوان دانشگاه

در تاریخ 15 و 16 شهریور ماه 90 دفتر امور بانوان دانشگاه اقدام به برگزاری دو دوره کارگاه آموزشی بیماریهای شایع زنان و بیماریهای مقاربتی STI جهت بانوان شاغل در زندان مرکزی را نمود.  با توجه به پرمخاطره بودن شغل این زنان این کارگاه در دو روز توسط دکتر اجاقی مشاور محترم ریاست دانشگاه در امور بانوان و سرکار خانم دزفولی منش کارشناس ارشد مامایی و عضو هیئت علمی دانشگاه برگزار گردید. امور بانوان زندان تقاضای استمرار این کلاسها را جهت زنان شاغل و زنان دربند را داشتند.

کارگاه آموزشی مهارت زندگی با عنوان مقابله با خلق منفی برگزار شد.

در تاریخ 9/5/90 کارگاهآموزشی مهارت زندگی مقابله با خلق منفی با حضور 65 نفر از همکاران خانم دانشگاه و  جناب آقای دکتر داوری نژاد مدرس کارگاه  و همچنین سرکار خانم دکتر اجاقی برگزار شد.در این کارگاه یکروزه که به بحث در رابطه با انواع خطاهای شناختی شایع پرداخته شد ،روش های تغییر رفتار که پایه همه آنها تغییر افکار می باشد  آموزش داده شد.همچنین نکته اصلی که دکتر داوری نژاد بر آن تاکید داشتند چرخه افکار -احساس-رفتار بود که نشان دهنده تاثیر افکار و احساس بر رفتار می باشد.  

                                                                                                                         کارگاه خلق منفی

برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با خلق منفی جهت بانوان شاغل دانشگاه توسط دفتر امور بانوان در تاریخ 9/5/90 از ساعت 8 الی 13 ظهر در محل سالن ورک شاپ

تقریبا هیچ کس را نمی توان یافت که در زمانی از زندگی تجربه غمگینی را نداشته باشد افسردگی نیز مانند خشم جزو هیجان های پایه به شمار می رود که با انسان به دنیا می ایدحدود 20 درصد از انسان ها زمانی از زندگی خود به حدی افسرده می شوند که نیاز به خدمات بالینی پیدا می کنند.بسیاری از افراد افسرده خود را مسئول وقایع و حوادث منفی می دانند و هر حادثه منفی را به خود نسبت داده و به خاطر آن خود را سرزنش می کنند با توجه به اینکه افسردگی تاثیرات زیادی بر وضعیت جسمی ،رفتار ،افکار و باورهای فرد دارد لذا هدف از برگزاری این کارگاه آموزش مقابله با افکار و خلق منفی است که امید است به این هدف دست یابیم.

کارگاه مدیریت خشم

دفتر امور بانوان دانشگاه ، کارگاه مهارت زندگی با عنوان مدیریت خشم را در تاریخ 16/3/90در سالن مرکز مطالعات و توسعه علوم پزشکی با حضور آقای دکتر داوری نژاد و 50نفر از بانوان شاغل دانشگاه برگزار کرد.
در این کارگاه یکروزه به بحث درباره تعریف خشم ،انواع آن ،سبک های رفتاری خشم ،عوامل موثر بر خشم و همچنین توصیه هایی جهت کنترل خشم پرداخته شد.خشم احساسی طبیعی است که جزء هیجانهای پایه محسوب می شود همه ما گاهی عصبانی می شویم ولی می توانیم رفتارهای پرخاشگرانه نداشته باشیم و با توجه به فشارهای روانی روزمره و بحرانهای زندگی اجتماعی ،نقص مهارت های مقابله ای سازگارانه یا تاخیر در انتخاب مناسب ترین راه حل ،به آسیب جبران ناپذیری منجر می گردد که ناشی از عدم کنترل خشم است.این کارگاه به شیوه های شناسایی خشم ،مدیریت آن و ابراز آن به شیوه ای غیر خشن نیز پرداخت.

جشن بزرگ میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن برگزار شد

 

به مناسبت میلاد با سعادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن در تاریخ 3/3/90 در محل سالن آمفی تئاتر طالقانی جشن بزرگ باشکوهی جهت تجلیل و تقدیر مقام زن و مادر و همچنین تقدیر از زنان نمونه دانشگاه باحضور ریاست محترم دانشگاه ،مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان خانم دکتر اجاقی و تنی چند از معاونین دانشگاه برکزار شد.دراین مراسم که شامل برنامه های متعددی چون گروه موسیقی ،سخنرانی ،مسابقه و اهدای جوایز و تقدیر از زنان نمونه بود،جمع کثیری از همکاران خانم دانشگاه حضور داشتند.درپایان از 24 نفر از همکاران نمونه دانشگاه به شرح زیر تقدیر به عمل آمد.
1- خانم ژیلا جمیاری 2- خانم شرافت کلانتری 3- خانم جوان رستمی 4-خانم پروین آینه پور 5- خانم صغری محمدی   6- خانم دکتر الهام شیری     7- خانم پوران لرستانی   8-خانم فرحنازدژآگاه 9- خانم رکسانا شیخی 10- خانم پریوش دورباشی 11-خانم درخشی همدانی 12-خانم شیوا زردشتیان 13-خانم لیلا خشنودی 14-خانم عالمتاج کاویاری 15- خانم طاهره بیابانی 16- خانم فرح ظهیری 17-خانم مهوش کهریزی 18-خانم نسترن چراغی   19- خانم اکرم سلیمانی 20- خانم دکتر ناهید صالحی 21- خانم فریده تکلو 22- خانم دکتر فاطمه رضوان مدنی 23-خانم فاطمه دارابی 24- خانم مژگان سعیدی

کارگاه مدیریت خشم برای بانوان شاغل دانشگاه

دفتر امور بانوان دانشگاه ، کارگاه مهارت زندگی با عنوان مدیریت خشم را در تاریخ 26/2/90در سالن مرکز مطالعات و توسعه علوم پزشکی با حضور خانم دکتر اجاقی وآقای دکتر داوری نژاد برگزار کرد.
در این کارگاه یکروزه که تعداد 60نفر از بانوان شاغل دانشگاه حضور داشتند به بحث درباره تعریف خشم ،انواع آن ،سبک های رفتاری خشم ،عوامل موثر بر خشم و همچنین توصیه هایی جهت کنترل خشم پرداخته شد.
در این کارگاه عنوان شد که با توجه به فشارهای روانی روزمره و بحرانهای زندگی اجتماعی ،نقص مهارت های مقابله ای سازگارانه یا تاخیر در انتخاب مناسب ترین راه حل ،به آسیب جبران ناپذیری منجر می گردد که ناشی از عدم کنترل خشم است.خشم احساسی طبیعی است که جزء هیجانهای پایه محسوب می شود ولی با توجه به اینکه خشم می تواند منجر به رفتار پرخاشگرانه شود همه ما گاهی عصبانی می شویم ولی می توانیم رفتارهای پرخاشگرانه نداشته باشیم.
این کارگاه به شیوه های شناسایی خشم ،مدیریت آن و ابراز آن به شیوه ای غیر خشن نیز پرداخت.

 

جلسه مشاور محترم رئیس جمهور سرکار خانم مجتهد زاده و مشاور محترم وزیر با مشاورین امور بانوان استانداری و ادارات درتاریخ 19 /1/90 برگزار شد.

دانشگاه علوم پزشکی دیروز ( 19/1/90) ساعت 30/9 صبح میزبان مشاور رئیس جمهور سرکار خانم مجتهد زاده ، مشاور وزیر کشور سرکار خانم عباسقلی ، هیأت همراه و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و مشاور استاندار سرکار خانم بهادری و مشاورین دستگاهها در امور بانوان بود دراین جلسه ابتدا دکتر اجاقی مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان کارنامه ای از عملکرد دفتر امور بانوان در سال گذشته را ارائه و سپس برنامه عملیاتی ، مسائل و مشکلات بانوان و پیشنهاداتی در این خصوص را عنوان نمودند و مسائل و مشکلات بانوان توسط مشاورین امور بانوان سایر دستگاهها عنوان و درپایان مشاور محترم رئیس جمهور سرکار خانم مجتهدزاده و مشاور وزیر کشور سرکار خانم عباسقلی در رابطه با مصوبات دور سوم ریاست جمهور در امور بانوان و رفع مشکلات آنان سخنرانی را ایراد نمودند. جلسه در ساعت 30/12 خاتمه یافت.

عکس جلسه زنان                           عکس جلسه زنان 2                       عکس جلسه زنان

اولین نشریه علمی- فرهنگی دفتر امور بانوان بانام طوبی منتشر شد

اولین نشریه علمی- فرهنگی دفتر امور بانوان بانام طوبی حاوی مطالب بسیار جذاب علمی و فرهنگی  در زمستان 89 منتشر شد  .از کلیه علاقه مندان به ارسال مطالب و مقالات مختلف علمی و فرهنگی دعوت به عمل می آید مطالب خود را به آدرس ستاد شماره یک دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ،دفتر امور بانوان دانشگاه ارسال نمایند تا پس از بررسی در شماره های آتی چاپ گردد.

دفتر امور بانوان دوره آموزشی آشنایی با قانون هدفمندسازی یارانه ها را برگزار کرد.

دفتر امور بانوان دانشگاه در تاریخ 17/11/89 دوره آموزشی آشنایی با قانون هدفمندسازی یارانه ها را جهت 115 نفر ازبانوان شاغل دانشگاه در آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی باحضور جناب آقای شهسواری کارشناس ارشد اقتصاد و مدرس این دوره ها برگزار کرد. در این سمینار کلیاتی از طرح تحول اقتصادی کشور که شامل 7 محور می باشد تشریح گردید و مهمترین محور آن که هدفمندسازی یارانه ها بوده و آثار و پیامدهای اجرای  این قانون در کشور  مورد بررسی قرار گرفت.

دفتر امور بانوان دومین کارگاه آموزشی تحکیم و تقویت بنیان خانواده با رویکرد دینی را برگزار کرد

دفتر امور بانوان دومین کارگاه آموزشی  تحکیم و تقویت بنیان خانواده با رویکرد دینی را درتاریخ 10/11/89 با حضور  سرکار خانم دکتر حائری  و 140 نفر از همکاران خانم دانشگاه در محل آمفی تئاتر طالقانی برگزار کرد.

دکتر حائری بهترین موج شکن  زندگی را داشتن روحیه شاد وبانشاط همسر در کنارصبر و گذشت و اعتماد ذکر کرد و گفت:تعامل بین زن و شوهر ،جلوه گاه همراهان طریق کمال و رهروان کوی وصال است.

دکتر حائری1دکتر حائری 2

در تاریخ 8/10/ 89 جلسه رابطین امور بانوان برگزار شد.

در روز چهارشنبه مورخ  8/10/89 در محل سالن جلسات دفتر ریاست دانشگاه ،رابطین مختلف معاونت ها ،دانشکده ها و مراکز  با حضور سرکار خانم دکتر اجاقی مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان و همچنین کارشناس دفتر امور بانوان گرد هم آمدند و در این جلسه که به ارائه پیشنهادات رابطین در جهت ارتقاء عملکرد دفتر امور بانوان اختصاص یافته بود پیشنهادات مختلف بحث و بررسی شد و مقرر گردید پیشنهادات موثر پیگیری شود.در این جلسه همچنین عنوان شد که جهت برنامه ریزی فعالیت های مختلف در دهه مبارک فجر اعم از نمایشگاه ،همایش و مسابقات  و ...هر حوزه  از هم اکنون شروع به فعالیت نماید.

سومین کارگاه آموزشی مدیریت زمان و راه های شاد زیستن نیز در تاریخ 13/9/89 برگزار شد.

سیزدهمین کارگاه آموزشی مهارت زندگی با موضوع مدیریت زمان  و راه های شاد زیستن با حضور 70 نفراز همکاران خانم شاغل در معاونت ها ودانشکده ها در تاریخ 13/9/89 در سالن ورک شاپ طالقانی  با حضور خانم دکتر اجاقی مشاور امور بانوان ،آقای دکتر صادقی و  آقای دکتر داوری نژاد برگزار شد.

دومین کارگاه آموزشی مدیریت زمان و راه های شاد زیستن توسط دفتر امور بانوان در تاریخ 22/8/89 برگزار شد.

دوازدهمین کارگاه آموزشی مهارت زندگی با موضوع مدیریت زمان  و راه های شاد زیستن با حضور 75نفر از همکاران خانم شاغل در معاونت ها ودانشکده ها در تاریخ 22/8/89 در سالن ورک شاپ طالقانی  با حضور خانم دکتر اجاقی مشاور امور بانوان ،آقای دکتر صادقی و  آقای دکتر داوری نژاد برگزار شد.

دفتر امور بانوان کارگاه آموزشی مدیریت زمان و راههای شاد زیستن را برگزارکرد.

یازدهمین کارگاه آموزشی مهارت زندگی با موضوع مدیریت زمان  و راه های شاد زیستن با حضور 63 نفر از همکاران خانم شاغل در معاونت ها ودانشکده ها در تاریخ 15/8/89 در سالن ورک شاپ طالقانی برگزار شد.آقای دکتر صادقی دکترای روانشناسی در زمینه مهارت مدیریت زمان عنوان کرد پیش از این که به تنظیم و مدیریت ساعاتی که در هر روز دراختیار داریم بپردازیم بهتر است اول اهداف خود رادر زندگی تعیین کنیم به این ترتیب خواهیم دانست که زمان در اختیارمان را چطور مدیریت کنیم تا به این اهداف برسیم.در ادامه آقای دکتر داوری نژاد نیز در خصوص راه های شاد زیستن سخنرانی نمود و بیان کرد یکی از راه های شاد زیستن ، خودشناسی و تغییر افکار منفی به سوی افکار مثبت بوده که زمینه ساز و پایه رفتارهای مثبت و روابط شاد در زندگی می باشد.

دفتر امور بانوان دوره های کارگاهی مدیریت زمان را برگزار می کند

دفتر امور بانوان دوره های کارگاهی مدیریت زمان را درتاریخهای 15/8/89 ،22/8/89 ،13/9/89 با حضور همکاران خانم دانشگاه در سالن ورک شاپ برگزار خواهد کرد.لازم بذکر است این مهارت نیز یکی دیگر از  مهارت های کاربردی زندگی بوده و اموزش آن بسیار لازم و ضروری می باشد.دوره های بعدی نیز متعاقبا اعلام خواهدشد.

کارگاه آموزشی هوش معنوی جهت رابطین امور بانوان برگزار گردید

در تاریخ 27/7/89 و روز چهارم از هفته سلامت زنان که با عنوان زنان ،فعالیت جسمانی و سلامت معنوی نامگذاری شده است کارگاهی آموزشی با عنوان "هوش معنوی" با حضور رابطین امور بانوان حوزه های مختلف دانشگاه در محل سالن شهدای دانشجو واقع در معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار گردید. در این کارگاه که با همکاری اداره مشاوره معاونت دانشجویی  و دفتر امور بانوان دانشگاه هماهنگ شده بود ،سرکار خانم سعیدی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در خصوص انواع هوش شناختی، عاطفی و  معنوی و ارتباط اساسی آنها و مراحل دهگانه هوش معنوی و همچنین اهمیت تاثیر هوش معنوی در آرامش روان افراد به بحث و گفتگو پرداخت.

 

سومین و چهارمین جلسه آموزشی حجاب و عفاف با حضور سرکار خانم دکتر حائری برگزارشد.

سومین و چهارمین جلسه آموزشی حجاب و عفاف در تاریخهای 8/6/89 و 15/6/89  با حضور سرکار خانم دکتر حائری ،سرکار خانم دکتر اجاقی و همکاران خانم دانشگاه از معاونتها ،دانشکده ها و مراکز آموزشی درمانی برگزارشد.خانم دکتر حائری بر مکمل بودن حجاب و عفاف و همچنین نقش این دو در کاهش آسیب های خانوادگی و اجتماعی تاکید داشتند.درهریک از این کلاسها که بیش از 75 نفر از همکاران حضور داشتند در انتها پرسش و پاسخ جامعی نیز در خصوص مسائل حجاب و آسیبهای اجتماعی انجام گرفت.

                                                                                                            حجاب2

دفتر امور بانوان دومین جلسه آموزشی حجاب و عفاف را برگزار کرد.

دومین جلسه آموزشی حجاب و عفاف در محل سالن ورک شاپ مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی برگزار شد.دکتر حایری در این جلسه که با حضور بیش از 72 نفر از همکاران خانم دانشگاه برگزار شد به اهمیت حفظ حجاب در جامعه اشاره کرد و رعایت پوشش های اسلامی را موجب استحکام جایگاه خانواده دانستند.

 

دفتر امور بانوان اولین جلسه هم اندیشی حجاب و عفاف را برگزار کرد.

اولین جلسه هم اندیشی مدیران و مسئولین مراکز با موضوع ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در روز چهارشنبه مورخ 3/6/89 با حضور جناب آقای دکتر نوری زاد ریاست محترم دانشگاه ،سرکار خانم دکتر اجاقی مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان ،مدیران و رابطین حوزه های مختلف در سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزارشد.در این جلسه در ابتدا به بحث در خصوص جزئیات برنامه  درون سازمانی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف مصوب وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی پرداخته شد،ریاست محترم دانشگاه نیز بر لزوم طراحی و برنامه ریزی استراتژیک و کار کارشناسی دقیق در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف تاکید نمودند.سپس در این جلسه راهکارهای مختلف در این رابطه ارائه گردید و به لزوم استمرار برنامه های مدون و راهکارهای اجرایی و ابتکاری تاکید شد.

اولین جلسه آموزشی حجاب و عفاف برگزار شد.

اولین جلسه آموزشی حجاب و عفاف در تاریخ 24/5/89  باحضور 60 نفر از همکاران خانم دانشگاه و سرکار خانم جانجانی و سرکار خانم دکتر اجاقی مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان در محل سالن کنفرانس مرکز مطالعات وتوسعه آموزش پزشکی برگزار شد.واجب بودن حجاب برای زنان از ضروریات دین مبین اسلام است و از نظر قرآن ،گفتار پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع)نیز به حکم عقل و اجماع رای فقها و علمای اسلام امری ثابت است.          

                                                                                                         حجاب                                                                                     

                                                                                    

           

حلول ماه مبارک رمضان مبارک

دفتر امور بانوان حلول ماه مبارک رمضان را به کلیه مسلمانان جهان ،کلیه همکاران و بالاخص کلیه همکاران خانم دانشگاه تبریک و تهنیت عرض می نماید

                                                                                                    .رمضان ب

دوره های آموزشی حجاب و عفاف

دفتر امور بانوان دانشگاه در نظر دارد دوره های اموزشی ویژه کارکنان با موضوع و سرفصل های حجاب و عفاف را در ماه مبارک رمضان برگزار نماید .لازم بذکر است اولین دوره مذکور درتاریخ 24/5/89 در محل سالن مرکز مطالعات وتوسعه آموزش پزشکی برگزار می گردد.

برگزاری دوره های آموزشی دفاع شخصی

با توجه به برنامه ریزی جهت برگزاری دوره های آموزشی دفاع شخصی ویژه اعضاء هیئت علمی خانم توسط دفتر امور بانوان ، از علاقه مندان دعوت به عمل می آید جهت ثبت نام به این دفتر مراجعه نمایند.

جشن بزرگ ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن

نظر به برگزاری مراسم بزرگداشت ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا سلام ا... علیها دخت نبی اکرم  و جشن بزرگ روز زن و روز مادر  ,  از کلیه زنان شاغل و باز نشسته دانشگاه دعوت بعمل می آید تا در جشنی که به همین مناسبت توسط دفتر امور بانوان دانشگاه در تاریخ 12/3/89 روز چهارشنبه ساعت 11-9 در سالن اجتماعات طالقانی برگزار می گردد حضور بهم رسانند .

دفتر امور بانوان دهمین کارگاه مهارت زندگی با عنوان تفکر نقاد و حل مسئله را برگزار کرد.

در آستانه سال نو ،دفتر امور بانوان دانشگاه موفق به برگزاری دهمین کارگاه مهارت زندگی با عنوان تفکر نقاد وحل مسئله شد. این کارگاه  در تاریخ 25/12/88 در سالن مرکز مطالعات و توسعه علوم پزشکی با حضورجناب آقایان دکتر صادقی و دکترداوری نژاد برگزار گردید.

در این کارگاه یکروزه که تعداد 70نفر از کارشناسان مراکز بهداشتی درمانی حضور داشتند به بحث درباره تفکر نقادو حل مسئله پرداخته شد.

تفکرنقاد تفکری است منطقی و عقلایی و بر نحوه تصمیم گیری متمرکز می شود و عملکرد صحیح را در پیش می گیرد.1-قبل از انجام هر کاری به خود فرصت بدهید تاملی داشته باشید.2-جوانب مختلف موضوع را روشن کنید. 3-در مورد ابعاد مختلف موضوع تمرکز کنید.4-نکات مبهم را روشن کنید. 5-در مورد هر یک از ابعاد کنکاش کنید. 6-اطلاعات جمع آوری کنید. 7-ارزیابی کنید. 8-بر اساس نتیجه گیری تصمیم بگیرید.

دفتر امور بانوان دانشگاه سالی سرشار از موفقیت و شادکامی را برای کلیه همکاران گرامی آرزو می نماید. 

دفتر امور بانوان دانشگاه هفتمین کارگاه مهارت زندگی با عنوان حل مسئله و مدیریت استرس را در تاریخ 27/11/88 برگزار کرد.

دفتر امور بانوان دانشگاه ،هفتمین کارگاه مهارت زندگی با عنوان حل مسئله و مدیریت استرس را در تاریخ 27/11/88 در سالن مرکز مطالعات و توسعه علوم پزشکی با حضور سرکار خانم دکتر اجاقی مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان ،جناب آقای دکتر منتظری و سرکار خانم عباسپور برگزار کرد.

در این کارگاه یکروزه که تعداد 60نفر از کارشناسان مراکز بهداشتی درمانی حضور داشتند به بحث درباره تعریف و ضرورت آموزش حل مسئله به عنوان یک مهارت پرداخته شد و همچنین مهارت مدیریت استرس شامل تعریف ،نشانه ها ، موقعیت های استرس زا  ،راهکارهای مدیریت استرس و روش آرام سازی تدریس گردید.

از آنجا که مدیریت استرس به عنوان یک محور اساسی سلامت جسمی و روانی مورد توجه متولیان بهداشت جوامع بوده است لذا این کارگاه با توجه به این یافته ها و به عنوان تلاشی در جهت تغییر سبک زندگی شاغلین و سوق دادن آنان به سوی زندگی با استرس کمتر طراحی و اجرا شده است.

کارگاه مهارت زندگی

با توجه به بررسی آمار میزان بروز خشونت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور و رتبه سوم دانشگاه در این خصوص ،دفتر امور بانوان دانشگاه کارگاه مهارتهای زندگی با موضوع مهارت مدیریت خشم را از تاریخ 13/10/88 جهت بانوان شاغل دانشگاه برگزار می نماید.

دکتر اجاقی در این خصوص اظهار داشتند که اگر چه خشم احساس طبیعی ایست که جزء هیجان های پایه به شمار می رود ولی با توجه به اینکه خشم می تواند منجر به رفتار پرخاشگرانه شود شناسایی و مهار خشم و ابراز رنجش به شیوه ای جامعه پسندانه و غیر پرخاشگرانه ضروری است . لذا این کارگاه ها با هدف شیوه های شناسایی خشم ،مدیریت آن و ابراز آن به شیوه ای غیر خشن می پردازد.

دفتر امور بانوان اولین جلسه هم اندیشی حجاب و عفاف را برگزار کرد.

اولین جلسه هم اندیشی مدیران و مسئولین مراکز با موضوع ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در روز چهارشنبه مورخ 3/6/89 با حضور جناب آقای دکتر نوری زاد ریاست محترم دانشگاه ،سرکار خانم دکتر اجاقی مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان ،مدیران و رابطین حوزه های مختلف در سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزارشد.در این جلسه در ابتدا به بحث در خصوص جزئیات برنامه  درون سازمانی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف مصوب وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی پرداخته شد،ریاست محترم دانشگاه نیز بر لزوم طراحی و برنامه ریزی استراتژیک و کار کارشناسی دقیق در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف تاکید نمودند.سپس در این جلسه راهکارهای مختلف در این رابطه ارائه گردید و به لزوم استمرار برنامه های مدون و راهکارهای اجرایی و ابتکاری تاکید شد.

در تاریخ 8/10/ 89 جلسه رابطین امور بانوان برگزار شد.

در روز چهارشنبه مورخ  8/10/89 در محل سالن جلسات دفتر ریاست دانشگاه ،رابطین مختلف معاونت ها ،دانشکده ها و مراکز  با حضور سرکار خانم دکتر اجاقی مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان و همچنین کارشناس دفتر امور بانوان گرد هم آمدند و در این جلسه که به ارائه پیشنهادات رابطین در جهت ارتقاء عملکرد دفتر امور بانوان اختصاص یافته بود پیشنهادات مختلف بحث و بررسی شد و مقرر گردید پیشنهادات موثر پیگیری شود.در این جلسه همچنین عنوان شد که جهت برنامه ریزی فعالیت های مختلف در دهه مبارک فجر اعم از نمایشگاه ،همایش و مسابقات  و ...هر حوزه  از هم اکنون شروع به فعالیت نماید.

اطلاعیه

دفتر امور بانوان دانشگاه از بانوان خیر و نیکوکار استان جهت همیاری و تبادل نظر در خصوص مشکلات بانوان استان دعوت به همکاری می نماید. 

کارگاه مهارت زندگی

دفتر امور بانوان دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت زندگی با عنوان مهارتهای بین فردی در روزهای 21/4/88 ،3/5/88 ،11/5/88 در محل سالن مطالعات و توسعه آموزش پزشکی جهت بانوان شاغل دانشگاه نموده است. دوره های بعدی نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.